UrodaCiało i twarzBańka antycellulitowa. Jak działa i w jaki sposób jej użyć? Pozbądź się nieestetycznych zmian w kilka tygodni

Bańka antycellulitowa. Jak działa i w jaki sposób jej użyć? Pozbądź się nieestetycznych zmian w kilka tygodni

Przed zastosowaniem bańki antycellulitowej konieczne jest natłuszczenie skóry.
Przed zastosowaniem bańki antycellulitowej konieczne jest natłuszczenie skóry.
Źródło zdjęć: © Getty Images
24.06.2020 11:49, aktualizacja: 01.03.2022 13:27

Bańka antycellulitowa przeznaczona jest do usuwania każdego rodzaju uporczywego cellulitu. Jeśli marzysz o gładkiej i jedwabiście miękkiej skórze, wypróbuj masaż bańką antycellulitową, aby zauważyć wyraźne zmiany. Zobacz, w jaki sposób ją stosować dla jak najlepszych rezultatów.

Samodzielne przeprowadzenie masażu bańką antycellulitową pozwala na zniwelowanie skórki pomarańczowej. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jaki sposób stosujesz ten przyrząd, bowiem nieprawidłowe użytkowanie może przynieść więcej szkód niż pożytku. Jeżeli chcesz wypróbować bańkę antycellulitową na sobie, poznaj ważne wskazówki.

Bańka antycellulitowa – jak działa?

Bańka antycellulitowa może być stosowana przy każdym rodzaju cellulitu (wodnym, tłuszczowym czy włóknistym). Przy regularnym korzystaniu z tego masażera skóra wyraźnie się ujędrnia, a przy tym jest gładka oraz bardzo miękka. Kształt bańki antycellulitowej jest ergonomiczny, co sprawia, że działa skuteczniej niż tradycyjne bańki chińskie. Już po pierwszym użyciu zauważysz mniejszą widoczność skórki pomarańczowej.

Bańka antycellulitowa – jak ją stosować?

Najlepiej stosować bańkę antycellulitową każdego dnia. Możesz znaleźć wiele rozmiarów masażera, aby dostosować go do swoich potrzeb oraz partii ciała. Pamiętaj, aby przed użyciem bańki dobrze oczyścić i natłuścić skórę. Natomiast po każdym masażu umyj bańkę antycellulitową mydłem i wodą.

Stosowanie bańki antycellulitowej:

  1. Nałóż na skórę wybrany olejek, który zapobiegnie siniakom czy pękaniu naczynek.
  2. Mocno ściśnij bańkę po bokach – tym sposobem wypuścisz z niej powietrze.
  3. Przyłóż bańkę do skóry. Wykonuj ruchy od dołu do góry – zawsze w kierunku serca.
  4. Bańkę antycellulitową kilka razy przeciągaj w jednym miejscu na skórze.
  5. Masaż powinien zajmować kilka minut (optymalnie 2-4 minuty na danym obszarze).
  6. Na koniec wmasuj olejek w skórę.

Bańka antycellulitowa – kiedy będą zauważalne efekty?

Już po kilku dniach regularnego stosowania bańki antycellulitowej zauważysz pierwsze zmiany na skórze. W miejscach dotychczasowego cellulitu obszar będzie gładki oraz sprężysty. Jednak największe zmiany będą widoczne po około 2-4 tygodniach codziennego masażu bańką. Każdego dnia skórka pomarańczowa stanie się bledsza i słabiej widoczna, natomiast po kilku miesiącach całkowicie zniknie. Chcąc polepszyć działanie bańki antycellulitowej, wypijaj odpowiednią ilość wody, co pomoże w lepszym rozbijaniu cellulitu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także