Manualne oczyszczanie twarzy. Czy wiesz jak najlepiej zadbać o skórę w domu?
Manualne oczyszczanie twarzy zazwyczaj kojarzy się z pielęgnacją złożoną z kilku etapów, najczęściej w salonach kosmetycznych. Jednak praktycznie taki sam zabieg jesteś w stanie przeprowadzić w zaciszu własnego domu, a efekty na pewno cię zaskoczą. Dzięki temu z łatwością pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń, aby twoja skóra zaczęła naturalną regenerację. Manualne oczyszczanie twarzy jest żmudnym procesem, ale końcowy rezultat wynagradza poświęcenie.
22.06.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:26
Jeśli ciągle martwią cię zanieczyszczenia na twarzy, połączone z przetłuszczaniem skóry i zaskórnikami, powinnaś pomyśleć o samodzielnym wykonaniu manualnego oczyszczania twarzy. Dzięki temu odczujesz ulgę, a twoja skóra odwdzięczy się promiennym blaskiem. Czy wiesz jak przeprowadzić manualne oczyszczanie twarzy?
Manualne oczyszczanie twarzy – od czego zacząć?
Pierwszym etapem w manualnym oczyszczaniu twarzy jest dokładny demakijaż. Użyj do tego celu olejku, mleczka albo pianki, po czym resztki makijażu zmyj za pomocą ulubionego żelu i osusz twarz ręcznikiem. Następnie przejdź do tonizacji, w ten sposób przywrócisz swojej skórze prawidłowe pH. Najlepiej zaaplikować tonik na dłoń, po czym subtelnie wklepać go w twarz, ale równie dobrze możesz użyć do tego celu jednorazowego wacika kosmetycznego. Początek manualnego oczyszczania twarzy masz już za sobą.
Manualne oczyszczanie twarzy – wygładzenie to podstawa
Następnym krokiem w manualnym oczyszczaniu twarzy jest dogłębne złuszczanie. Lepiej nie sięgaj po mechaniczne peelingi, ponieważ zawarte w nich drobinki mogą uszkodzić delikatną skórę. Wybierz peelingi enzymatyczne, które nie zawierają w sobie małych drobinek i są znacznie bardziej wydajne. Gdy zakończysz ten etap manualnego oczyszczania twarzy, przyszedł czas na maseczkę np. w płachcie. Jeśli twoim problemem są wągry i zaskórniki, warto przeprowadzić "parówkę", która znacznie ułatwi pozbycie się tych niedoskonałości. Dodaj do parującej wody kilka kropli olejku eterycznego, dzięki czemu oczyścisz także nos. Nachyl się nad garnkiem i przykryj głowę ręcznikiem – wytrzymaj tak kilkanaście minut. Po tym czasie będziesz mogła swobodnie usunąć wągry. Myślisz, że to koniec? Nadszedł moment zwieńczający manualne oczyszczanie twarzy.
Manualne oczyszczanie twarzy – idealne odżywienie
Kiedy już twoja skóra została oczyszczona i ukojona, możesz bez przeszkód przejść do ostatniego etapu manualnego oczyszczania twarzy. Nałóż na skórę maseczkę z glinki (dobierz ją do rodzaju swojej cery), która wspaniale odżywi i nawilży twarz. Na koniec nałóż krem będący najlepszym rozwiązaniem kończącym ten wieloetapowy proces.