Skarpetki złuszczające. Poznaj prosty sposób na gładką i zadbaną skórę
Schowaj pumeks i nawilżające kremy do szafy. Nastał czas skarpetek złuszczających, które nie tylko zapewniają gładką skórę, ale również poradzą sobie z innymi problemami związanymi ze stopami. Jeśli jeszcze nie używałaś podobnych produktów, koniecznie sprawdź, jakie są zalety i wady skarpetek złuszczających.
20.03.2021 13:18
Skarpetki złuszczające są bardzo pomocne i zyskują coraz większą popularność wśród osób ceniących szybkie i sprawne przeprowadzenie pedicure. Nie musisz już więcej korzystać z frezarki, kremu z mocznikiem czy innych produktów kosmetycznych, które nie zawsze okazują się przydatne.
Skarpetki złuszczające – jak działają?
Skóra na stopach jest kilka razy grubsza niż w innych miejscach ciała. Dlatego też, jeśli chcesz zadbać o ich stan, skorzystaj ze skarpetek złuszczających, które zakłada się na kilka godzin albo nawet na całą noc. Efektu jednak nie zobaczysz od razu, ponieważ na działanie trzeba czekać nawet tydzień. W składzie skarpetek złuszczających możesz znaleźć szereg składników aktywnych:
- papaja – działa nawilżająco i wygładzająco, a także wspiera złuszczanie martwego naskórka;
- cytryna – rozjaśnia przebarwienia po odciskach;
- rumianek – likwiduje swędzenie i łagodzi podrażnienia oraz działa jak antyperspirant, pozbywając się przykrych zapachów i koi skórę;
- kwasy owocowe – działają złuszczająco;
- kwasy glikolowy, mlekowy, salicylowy albo cytrynowy – zdecydowanie poprawiają wygląd skóry pięt;
- mocznik – zmiękcza naskórek, a także pozwala na szybsze wnikanie substancji aktywnych.
Kwas zawarty w skarpetkach złuszczających oprócz usuwania martwego naskórka, bardzo dobrze działa na blizny po odciskach czy też zrogowacenia.
Skarpetki złuszczające – jakie mają zalety?
Skarpetki złuszczające nie powodują uszkodzenia naskórka, co często zdarza się przy używaniu tarek, pumeksów czy też frezarek. W przypadku skarpetek po prostu nie korzystasz z mechanicznej siły, która mogłaby przyczynić się przerwania ciągłości skóry. Wszystkie składniki zawarte w skarpetkach złuszczających pomagają w rozmiękczaniu twardej skóry.
Skarpetki złuszczające – jakie mają wady?
Największą wadą skarpetek złuszczających jest odchodząca płatami skóra, dlatego pamiętaj, że przez kolejne kilkanaście dni stopy nie będą wyglądać zbyt estetycznie. Po zdjęciu skarpetek jeszcze przez kilka dni dostrzeżesz, że ze stóp sypią się malutkie fragmenty naskórka. Łuszczenie się jest normalnym zjawiskiem po użyciu tego produktu,
Skarpetki złuszczające – jak ich użyć?
Na początek stopy umyj i osusz ręcznikiem, ale nie używaj żadnych kremów ani balsamów. Niektóre skarpetki złuszczające są od razu nasączone płynem, a jeszcze inne należy samodzielnie napełnić dołączonym środkiem. Nie przedłużaj czasu trzymania skarpetek – pilnie przestrzegaj wskazówek producenta. Po tym czasie zdejmujesz je i myjesz stopy pod bieżącą wodą.
Skarpetki złuszczające – czy są przeciwwskazania?
Podobnie jak w przypadku innych produktów o podobnym działaniu, istnieją przeciwwskazania do stosowania skarpetek złuszczających.
Unikaj skarpetek w przypadku:
- ciąży – kwasy mogą źle reagować ze zmianami hormonalnymi, co może wpłynąć na powstawania przebarwień;
- świeżych ran – kwas może dodatkowo podrażnić naruszone miejsce;
- uczulenia – dobrze sprawdź skład substancji w skarpetkach, bo może się okazać, że jesteś na coś uczulona;
- pory roku – najlepiej stosować je jesienią, zimą lub wczesną wiosną;
- grzybicy stóp albo innych schorzeń – kwasy mogą tylko wzmocnić problem;
- cukrzycy – osoby chorujące na cukrzycę mają zaburzenia czucia.