UrodaJakie kosmetyki trzymać w lodówce? W ten sposób zapewnisz im świeżość na dłużej

Jakie kosmetyki trzymać w lodówce? W ten sposób zapewnisz im świeżość na dłużej

Jakie kosmetyki trzymać w lodówce? Odpowiedź może zaskakiwać.
Jakie kosmetyki trzymać w lodówce? Odpowiedź może zaskakiwać.
Źródło zdjęć: © Getty Images
26.06.2020 11:52

Niektóre z kosmetyków warto trzymać w lodówce, aby zachowały na dłużej swoje właściwości. Nie musisz na szczęście kupować specjalnie do tego przeznaczonych lodóweczek, ponieważ wystarczy ta, którą masz w kuchni. Jakie kosmetyki trzymać w lodówce? Jeśli zastanawiasz się, jakie preparaty warto przechowywać w chłodnym miejscu, zajrzyj poniżej.

Trzymanie kosmetyków w lodówce nie jest niczym nowym. W końcu wiele osób poleca tego typu działanie, aby jak najdłużej zatrzymać ich cenne właściwości. Odpowiednia temperatura pozwala na wzmocnienie działania pewnych kosmetyków. O czym w takim razie należy pamiętać i czego nie chować w lodówce?

Jakie kosmetyki trzymać w lodówce – o których pamiętać?

Stała i niska temperatura w lodówce pozwala na zachowanie cennych właściwości ulubionych kosmetyków. Bardzo często możesz spotkać się z tzw. beauty fridge, czyli specjalnymi i przenośnymi urządzeniami, które są przeznaczone wyłącznie do trzymania kosmetyków. Nie musisz zawracać sobie nimi głowy, ponieważ kuchenna lodówka sprawdzi się jeszcze lepiej w przechowywaniu kosmetyków. Pamiętaj, że kosmetyki trzymane w lodówce to głównie kremy i płatki żelowe pod oczy. Schłodzone preparaty zadziałają znacznie lepiej, ponieważ skutecznie zredukują wszelkie zasinienia oraz opuchliznę. Także tonik do twarzy trzymany w niskiej temperaturze zadziała jak kompres i odświeży. Oprócz tego innymi kosmetykami trzymanymi w lodówce mogą być maski w płachcie, lekkie kremy pod oczy, a także sera czy ampułki z witaminami.

Jakie kosmetyki trzymać w lodówce – czego unikać?

Choć bardzo wiele pozytywnych efektów wynika z trzymania kosmetyków w lodówce, to jednak istnieją i takie produkty, których pod żadnym pozorem nie wolno umieszczać w chłodnych miejscach. Nie trzymaj w lodówce szminek, pomadek, olejków, kremów z filtrem, podkładów, kosmetyków z kwasami czy baz do makijażu. Nie poleca się także wkładania do lodówki lakierów do paznokci, ponieważ szybko zgęstnieją.

O czym świadczą bruzdy na paznokciach?

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)