Trwa ładowanie...

Przechowywanie kosmetyków. Jak, gdzie i ile trzymać kosmetyki?

Przechowywanie kosmetyków wpływa na ich jakość. Czy wiesz, jak to robić właściwie? Przedstawiamy krótki poradnik – przechowywanie kosmetyków bez tajemnic.

Przechowywanie kosmetyków. Jak, gdzie i ile trzymać kosmetyki?Źródło: 123RF
d2ue9co
d2ue9co

Zdecydowana większość kosmetyków charakteryzuje się fotoczułością. Trzymaj je więc z daleka od światła, w czystym, suchym, chłodnym miejscu, a najlepiej w temperaturze pomiędzy 2 a 10 st. C. Pozytywnie na trwałość kosmetyków, nie tylko kolorowych, wpłynie ich naturalna pozycja. Jeśli tusze do rzęs stoją w drogerii pionowo, to również sprawdzi się w domowych warunkach. Dotyczy to także nieotwartych jeszcze preparatów. Akcesoria ułatwiające aplikację produktów na skórę myj jak najczęściej i przechowuj czyste w osobnym pojemniczku, aby się nie stykały ze sobą.

Przechowywanie kosmetyków – co włożyć do lodówki?

Przechowywanie kosmetyków w lodówce przedłuży ich życie. Unikaj jednak wkładania tam wszelkich preparatów z silikonami oraz olejami w składzie, bo źle tolerują zimno. Gdy stężeją, już ich nie użyjesz. Którym kosmetykom służy przechowywanie w lodówce? Umieść tam:

  • Kosmetyki naturalne. Chłód jest konserwantem w przypadków preparatów organicznych, które nie zawierają sztucznych barwników czy parabenów – przedłużysz ich termin przydatności do użycia.
  • Perfumy oraz mgiełki zapachowe do ciała. Nie zmieni to zapachu, a pozwoli zachować jego intensywność na dłużej.
  • Lakiery do paznokci. Zawarte w nich rozpuszczalniki zachowują maksimum swoich właściwości w temperaturze do 25 st. C, a po jej przekroczeniu kosmetyki nieestetycznie gęstnieją.
  • Kremy z filtrami UV, serum do twarzy, samoopalacze. Przechowuj je na półkach w lodówce do roku w oryginalnych opakowaniach, zawsze szczelnie zamknięte.
  • Kosmetyki wodoodporne.Tusze do rzęs czy eyelinery będą zdecydowanie dłużej świeże.
  • Kosmetyki do makijażu ust. Szminki, błyszczyki i kredki możesz bezpiecznie przechowywać w drzwiach lodówki, co zachowa ich intensywny kolor.

Przechowywanie kosmetyków – co wolno trzymać w łazience?

Przechowywanie kosmetyków w łazience (zwłaszcza kolorowych) nie jest najlepszym pomysłem. Wysoka wilgotność powietrza zwiększa bowiem ryzyko rozwoju bakterii, co zdecydowanie obniża jakość stosowanych na co dzień produktów i nie jest bezpieczne dla zdrowia. Szybciej się one zanieczyszczają i wysychają, a opakowania zwyczajnie się brudzą, co nie musi być widoczne gołym okiem. Zbyt wysoka temperatura przyspiesza mięknięcie i stopniowe rozpuszczanie się kosmetyków do makijażu - w efekcie pomadka nie będzie już trzymać się na wargach tak długo, a tusz do rzęs zacznie się kruszyć i obsypywać pod oczami - oraz ich przeterminowanie się. Kremy i serum do twarzy także należy z łazienki wynieść, gdyż substancje aktywne po prostu przestaną być skuteczne, nie wspominając już nawet o konsystencji preparatów pielęgnacyjnych. Sytuację ratuje nieco rozmiar łazienki i obecność okna, co pozwala regulować temperaturę oraz wilgotność w pomieszczeniu. Najlepiej jednak zostawić w łazience tylko podstawowe kosmetyki do twarzy i ciała, takie jak żel do mycia twarzy oraz balsam nawilżający do ciała.

Do przechowywania kosmetyków świetnie nadają się także meble łazienkowe z WP radarOkazji.

d2ue9co
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ue9co