UrodaPaznokcieNaklejki na paznokcie

Naklejki na paznokcie

Naklejki na paznokcie
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pl/pic297762047/stockphotoyoungwomanwithmarinesailormanicureholdingglassoforangejuicesummernailartbeautyand.html?src=E73OuPfaE8Qfpl0J4lMNsQ122) / Shutterstock
Stylistka Małgorzata Sołek

22.08.2015 16:06, aktual.: 22.08.2015 18:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stajemy się coraz bardziej wygodni, również w zakresie dbania o nasz wygląd. Producenci kosmetyków i akcesoriów urodowych prześcigają się zatem w patentach mających ułatwić i przyspieszyć codzienne zabiegi upiększające.

Stajemy się coraz bardziej wygodni, również w zakresie dbania o nasz wygląd. Producenci kosmetyków i akcesoriów urodowych prześcigają się zatem w patentach mających ułatwić i przyspieszyć codzienne zabiegi upiększające. Sztuczne i zdobione cyrkoniami tipsy już dawno przestały święcić swoje triumfy. Teraz do łask powracają łatwe w użyciu, tanie i niewymagające wysiłku podczas aplikacji naklejki na paznokcie. W tym zakresie pojawiło się wiele nowości, szczególnie popularnych wśród nastolatek i młodych kobiet.

Standardowe naklejki do zdobienia paznokci

Zwykłe naklejki na paznokcie mają postać niewielkich motywów, typu kwiaty, wzory geometryczne, postacie zwierzęce, np. motyle itp. Stosuje się je do przyozdabiania pomalowanych paznokci. Świetnie prezentują się jako urozmaicenie french manicure'u. Drugi typ naklejek to właśnie produkty imitujące białą końcówkę frencha. Nie jest to jednak zwykły biały pasek, choć z pewnością tego typu naklejki również stają się przydatne dla niewprawionej ręki. Zwykle jednak wybieramy french zdobiony, w postaci dodanych malutkich cyrkonii lub zawijasów wychodzących na różową część paznokcia.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj naklejki wybierzemy, aby urozmaicić nasz manicure, zasady ich aplikacji są takie same. Można je stosować na czysty, odtłuszczony zmywaczem paznokieć lub na kolorowy lakier. Naklejki ostrożnie ściągamy z folii nie palcem, a pęsetą lub drewnianym patyczkiem, np. wykałaczką lub szpatułką do odsuwania skórek. Po nalepieniu wzoru pokrywamy paznokieć dwoma warstwami lakieru utwardzającego.

Naklejki imitujące lakier do paznokci

W drogeriach ostatnio bardzo popularny stał się zupełnie nowy wynalazek. Są to gotowe wzory na paznokcie w formie naklejek pokrywających całą płytkę. Koszt tańszych produktów oscyluje wokół dziesięciu złotych, a efekt wcale nie odbiega znacznie od propozycji droższych marek. Do wyboru są zarówno naklejki jednokolorowe, jak i bogato zdobione. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się wzory zwierzęce, czyli wszelkiego rodzaju panterki i zeberki. Aplikacja tego typu naklejek na paznokcie jest niezwykle łatwa i pozwala zaoszczędzić czas, który musiałybyśmy poświęcić na malowanie i suszenie paznokci, nie mówiąc już nawet o ich zdobieniu. Najpierw odtłuszczamy płytki paznokci za pomocą zmywacza. Nie nadają się do tego zmywacze dostępne w płatkach jednorazowego użytku, ponieważ zawierają one substancje natłuszczające. Odklejamy naklejkę i nakładamy na paznokieć tak, aby nie powstały żadne nierówności. Nadmiar usuwamy pilniczkiem, cążkami lub nożyczkami do paznokci. Każde opakowanie powinno zawierać dokładną instrukcję użytkowania. Naklejki są na tyle duże, że pokryją nawet długie i szerokie paznokcie. Zazwyczaj opakowanie zawiera więcej niż dziesięć sztuk, w razie gdyby coś poszło nie tak jak powinno. Zwykle naklejki wytrzymują na paznokciach tyle co średniej trwałości lakier, choć niektórzy producenci zapewniają długotrwały efekt. W celu wydłużenia trwałości warto zastosować na wierzch bezbarwny lakier utwardzający. [block position="inside"]42[/block]

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także