UrodaWłosyJak często myć kręcone włosy? Poznaj sposób na podkreślenie naturalnego skrętu

Jak często myć kręcone włosy? Poznaj sposób na podkreślenie naturalnego skrętu

Jak często myć kręcone włosy? Odpowiedź może zaskakiwać.
Jak często myć kręcone włosy? Odpowiedź może zaskakiwać.
Źródło zdjęć: © Pexels
04.09.2020 12:38, aktualizacja: 01.03.2022 13:49

Jak często myć kręcone włosy? Sprawa wydaje się banalna tylko z pozoru, ponieważ przede wszystkim należy pamiętać o skręcie, który dodaje uroku naturalnej fryzurze. Posiadaczki loków na pewno często zastanawiają się nad tym, jak prawidłowo pielęgnować swoje piękne włosy dla zachowania ich sprężystości i elastyczności. Przekonaj się sama, jak często myć włosy kręcone.

Sprawa związana z częstotliwością mycia kręconych włosów zależy od kilku czynników. Loki są bardzo wymagające, dlatego ich pielęgnacja musi być idealnie dopasowana, aby przyniosła świetne efekty końcowe. Istnieją sprawdzone sposoby na to, by mycie kręconych włosów było jak najlepsze.

Jak często myć kręcone włosy – ważne wskazówki

Niestety włosy kręcone często są podatne na przesuszenie. Dlatego ważnym punktem przy ich pielęgnacji jest zachowanie optymalnego nawilżenia. Jak często myć kręcone włosy? Zazwyczaj nie wymagają one aż tak częstej ingerencji, jak pasma proste, ale naturalnie należy zachować zasady higieny. Najczęściej jednak podaje się, że włosy kręcone powinny być myte nie częściej niż co drugi dzień, a jeszcze lepiej, jeśli są poddawane myciu 2 razy w tygodniu.

Jak często myć kręcone włosy – metoda curly girl

Jedną ze sprawdzonych metod stosowanych do mycia kręconych włosów nazywa się po prostu curly girl. Dzięki niej loki i skręty są znacznie lepiej nawilżone, lekkie oraz idealnie podkreślone. W tej zasadzie chodzi o mycie włosów samą odżywką, choć szampon jest potrzebny raz na 2-3 tygodnie, aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia. Regularne mycie włosów kręconych odżywką pozwala na zachowanie idealnego odżywienia i nawilżenia, ponieważ w jej składzie znajdują się oleje i minerały. Pamiętaj, aby spłukiwać odżywkę zimną lub letnią wodą, ponieważ dzięki temu łuski włosów zostaną wygładzone.

Jak często myć kręcone włosy – metoda OMO

Drugą, choć równie popularną metodą na mycie kręconych włosów jest metoda OMO. W tym przypadku chodzi głównie o skupienie się na odżywieniu loków. W pierwszym kroku nałóż lekką odżywkę bez silikonów, a dopiero potem sięgnij po szampon – nie spłukuj pierwszej odżywki. Szampon musi być delikatny, natomiast raz na jakiś czas pomocny może być nieco silniejszy preparat. Po opłukaniu pasm i na koniec mycia kręconych włosów musisz wybrać maskę z dużymi dawkami witamin – nakładaj pasma od wysokości ucha po same koniec. Metoda OMO jest bardzo często polecana w przypadku kręconych włosów, ponieważ skutecznie podkreśla naturalny wygląd pasm, a przy tym dostarcza odpowiednich składników.

Mąka kukurydziana na włosy i skórę

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)