UrodaWłosySól Epsom. Czy znasz jej właściwości antybakteryjne? Wypróbuj na włosach dla najlepszych efektów

Sól Epsom. Czy znasz jej właściwości antybakteryjne? Wypróbuj na włosach dla najlepszych efektów

Sól Epsom pozwala na zniwelowanie łupieżu oraz zmniejsza przetłuszczanie.
Sól Epsom pozwala na zniwelowanie łupieżu oraz zmniejsza przetłuszczanie.
Źródło zdjęć: © Getty Images
jkobylanska
10.06.2020 11:43

Coraz popularniejsza sól Epsom jest przede wszystkim znana ze swoich drogocennych zdrowotnych właściwości. Najczęściej bywa używana do odprężających kąpieli, ale nie tylko. Jak się okazuje, sól Epsom doskonale sprawdzi się przy pielęgnacji włosów. Zaskoczona? Ten niezwykły produkt pozwala na uniknięcie szeregu uciążliwych problemów.

Sól Epsom nazywana jest także angielską albo gorzką. Choć bardzo często wspomina się o jej zdrowotnych właściwościach, warto przypomnieć jeszcze inne zastosowania. Na pewno słyszałaś o stosowaniu soli Epsom na dolegliwości żołądkowe czy przy złagodzeniu uczucia ciężkich nóg. Jeśli jesteś zaintrygowana możliwością wykorzystania soli na włosy, koniecznie zajrzyj poniżej.

Sól Epsom – dlaczego warto z niej skorzystać?

Sól Epsom jest bogata w magnez, miedź i siarkę, co przekłada się na jej działanie prozdrowotne. Działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo oraz przeciwbólowo, a także pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Sól Epsom zaleca się w przypadku skóry tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych. Oprócz tego może być stosowana przy nadmiernej łamliwości włosów oraz łupieżu. Dlatego też warto ją wykorzystać do domowej pielęgnacji pasm.

Sól Epsom – jak działa na włosy?

Skoro o zastosowaniu soli Epsom na włosy mowa, warto przypomnieć kilka ciekawostek na ten temat. Przede wszystkim ta niepozorna sól doskonale oczyszcza skórę głowy oraz odżywia ją, wygładza pasma i dodaje im blasku, zwiększając przy okazji ich objętość. Dzięki soli Epsom włosy stają się wyraźnie grubsze, mocniejsze i zachowują świeżość na dłużej. Nie zaleca się nadmiernego stosowania soli Epsom w przypadku osób o zbyt suchych pasmach.

Sól Epsom – jak ją stosować na włosach?

Jeśli chodzi o stosowanie soli Epsom na włosy, to istnieją dwie sprawdzone metody:

  1. Dodaj sól Epsom do swojego szamponu i takim kosmetykiem myj głowę. Szybko oczyścisz skórę, a sól zadziała antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Przywrócisz skórze prawidłowe pH oraz blask.
  2. Sól Epsom dodaj do odżywki albo do maski do włosów. Pozostaw produkt na głowie trochę dłużej, nawet do 20 minut. Przez ten czas składniki będą miały czas na wniknięcie w głąb pasm. Włosy będą miękkie, gładkie i zdrowe.