Blisko ludziUrodziła syna, by przeszedł skomplikowaną operację. Za kilka tygodni chłopiec ponownie przyjdzie na świat

Urodziła syna, by przeszedł skomplikowaną operację. Za kilka tygodni chłopiec ponownie przyjdzie na świat

Lekarze przeprowadzili skomplikowaną operację na płodzie
Lekarze przeprowadzili skomplikowaną operację na płodzie
Źródło zdjęć: © Getty Images

18.05.2022 19:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

23-letnia ciężarna Jaiden Ashlea poddała się cesarskiemu cięciu, by lekarze mogli przeprowadzić skomplikowaną operację na płodzie z rozszczepionym kręgosłupem. W lipcu chłopiec ponownie przyjedzie na świat. Osiągnięcia współczesnej medycyny są niewiarygodne.

Wszystko zaczęło się w marcu, gdy 23-letnia Jaiden Ashlea udała się na badania prenatalne, będąc w 18. tygodniu ciąży. Wyniki ujawniły, że płód ma poważną, wrodzoną wadę – rozszczep kręgosłupa. Istniało zatem ogromne prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z niepełnosprawnością lub paraliżem. 

Badania prenatalne wykryły poważną wadę płodu

Jaiden Ashlea i jej narzeczony Noah Detrick udali się do specjalisty w rodzinnym Jacksonville w stanie Floryda, gdzie usłyszeli, że ich syn urodzi się z obumarłym mózgiem i nie będzie miał szans na normalne życie. "Byłam w szoku. Nie mogłam wydusić z siebie słowa, gdy lekarz nam o tym mówił. Pamiętam, jak powiedziałam do siebie: To nie jest prawda. To nie może się dziać" – mówiła kobieta w New York Post. 

Para postanowiła się jednak nie poddawać i zasięgnąć opinii u innych lekarzy. To specjaliści z Orlando powiedzieli im, że jest dla ich dziecka nadzieja, ponieważ mogą przeprowadzić najnowocześniejszą operację, podczas której naprawiliby wadę kręgosłupa u płodu jeszcze w czasie trwania ciąży. Kobieta po serii badań zakwalifikowała się do operacji, która odbyła się sześć tygodni po diagnozie.  

Kobieta przeszła innowacyjną operację, dzięki której urodzi zdrowe dziecko

Lekarze wykonali cesarskie cięcie. Naprawili wadę zlokalizowaną w dolnym odcinku kręgosłupa i wsadzili dziecko z powrotem do macicy, by mogło się dalej rozwijać. Cała operacja trwała sześć godzin i przebiegła pomyślnie. Kobieta jest obecnie w 27. tygodniu ciąży. Poród jest zaplanowany na lipiec. Chłopiec, dla którego zostały wybrane imiona Levi James, nie będzie miał raczej żadnych problemów z chodzeniem, lecz prawdopodobnie będzie musiał być rehabilitowany już od pierwszych dni życia. 

Jaiden Ashlea już teraz odczuwa znaczną poprawę. "Kopie nogami i wykręca kostki. Czuję, jak się rusza". Lekarze również powtarzają optymistyczne rokowania. "Od czasu operacji lekarze zauważyli o wiele więcej ruchów, a oznaki wszelkich wad rozwojowych w jego mózgu cofają się" – przekazała 23-letnia ciężarna na łamach New York Post. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także