Trwa ładowanie...

Urodzonych tego dnia wyróżnia szczególna cecha. Sprawdź swoją

Data urodzenia podobno ma wpływ na to, jacy jesteśmy. Nie chodzi tu jednak tylko o znak zodiaku czy numerologię, ale o dzień tygodnia, w którym przyszliśmy na świat. Każdemu z nich od wieków przypisywano opiekuna, którym jest planeta, satelita lub gwiazda. Sprawdź, co "mówi" o tobie dzień urodzenia.

Share
Już w starożytności ludzie wierzyli, że każdy dzień tygodnia ma swojego patronaJuż w starożytności ludzie wierzyli, że każdy dzień tygodnia ma swojego patronaŹródło: Getty Images, fot: aire images
d1ko47v

Od wieków ludzie starali się wytłumaczyć otaczający ich świat, a szczególne miejsce zajmowała w tym wszystkim astrologia, czyli przewidywanie przyszłości na podstawie położenia ciał niebieskich na niebie.

Już w starożytności ludzie wierzyli, że każdy dzień tygodnia ma swojego patrona, który przy okazji ma wpływ na osoby urodzone konkretnego dnia, determinując osobowość, podejmowane w życiu decyzje, sukcesy i porażki. Opierając się na tego typu obserwacjach i wierzeniach, do każdego dnia tygodnia przypisano konkretny portret planetarny.

Urodzeni w poniedziałek

Osobom urodzonym w poniedziałek patronuje Księżyc, dzięki temu cechować je ma szczególna intuicja, wrażliwość i empatia. Urodzeni w poniedziałek mają chętnie pomagać innym, jednak mogą być też kapryśni i nadwrażliwi, ze skłonnością do martwienia się na zapas.

d1ko47v

Urodzeni we wtorek

Urodzeni we wtorek mają być z kolei przebojowi i pewni siebie, a patronujący im Mars ma wpływać też na skłonność do spontanicznych czy wręcz brawurowych działań. Niestety, pewność siebie czasami może przerodzić się w arogancję i bezwzględność, więc może być im ciężko porozumieć się z otoczeniem.

Urodzeni w środę

Patronem urodzonych w środę jest symbol mądrości, czyli Merkury, który ma sprawiać, że osoby urodzone tego dnia są inteligentne, kreatywne, towarzyskie i ciekawe świata. Bywają jednak nerwowe i czasem mogą porzucać rozpoczęte przedsięwzięcia w połowie drogi.

Urodzeni w czwartek

Jowisz, który "rządzi" czwartkiem sprawia, że urodzeni w tym dniu mają być obdarzeni wewnętrzną siłą i spokojem. Zgodnie z portretem planetarnym, osoby te powinny być także lojalne, często stając się dla innych autorytetami, do których chętnie przychodzi się po radę. Muszą jednak uważać na to, aby ich pewność siebie nie przerodziła się w poczucie nieomylności. Mogą mieć skłonności do pracoholizmu.

Urodzeni w piątek

Osobom urodzonym w piątki patronuje Wenus, obdarzając je wrażliwością i romantycznym usposobieniem. Osoby te mają mieć łatwość w wyrażaniu uczuć, stawiając je na pierwszym miejscu, co może bywać dla nich zgubne. Urodzonym w piątek zarzuca się czasem powierzchowność i próżność, a także łatwość w uleganiu wpływom otoczenia.

d1ko47v

Urodzeni w sobotę

Osobom, które przyszły na świat w sobotę ma patronować Saturn, czyli planetarny realista. Dzięki temu mają one być pracowite, cierpliwe i ambitne. Niestety, często bywają także oschłe i mogą mieć tendencję do lekceważenia innych.

Urodzeni w niedzielę

Można usłyszeć, że ludzie urodzeni w niedzielę są leniwi. Nic bardziej mylnego. Patronujące im Słońce ma sprawiać, że osoby te są zwykle optymistycznie nastawione do świata i bardzo towarzyskie. Niestety, mogą one mieć także tendencję do zarozumialstwa, a ich gniew może być niszczący.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej.

Czy Polacy wierzą w czary? [Waszym Zdaniem]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ko47v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ko47v
d1ko47v