Blisko ludzi"Uwaga! Ksiądz!" Niepokojące znaki pojawiły się w Toruniu

"Uwaga! Ksiądz!" Niepokojące znaki pojawiły się w Toruniu

"Uwaga! Ksiądz!" Niepokojące znaki pojawiły się w Toruniu
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Paulina Brzozowska
21.02.2019 14:56, aktualizacja: 21.02.2019 16:46

Przy kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny na toruńskich Koniuchach w nocy z 20 na 21 lutego pojawiły się znaki ostrzegawcze. Mają związek z oskarżeniami wobec wikarego, który jest podejrzany o molestowanie nieletnich.

O sytuacji poinformowano na facebookowej stronie Toruński Strajk Kobiet, publikując zdjęcia znaków z napisem "Uwaga! Ksiądz!" i wymowną grafiką. Pod fotografiami widnieje podpis: "Wieczorny powrót z Koniuch, a przy kościele w którym dochodziło do molestowania takie znaki!"

Toruńska parafia znalazła się na interaktywnej mapie kościelnej pedofilii w Polsce, przygotowanej przez fundację "Nie Lękajcie się". "Wikary parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny, katecheta oskarżony o molestowanie gimnazjalistek" - taki wpis widnieje na mapie przy wspomnianej toruńskiej parafii.

Obraz
© Nie Lękajcie Się

Nie wiadomo, kto stoi za rozstawieniem znaków przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny. Wiadomo jednak, że zarzuty względem wikariusza nie zostały udowodnione i nie wszczęto postępowania prawnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Coraz więcej ofiar księży pedofilów zabiera głos. Widać to na mapie