Pogromca wągrów z kuchni. Czarne kropki znikną w mig

Pogromca wągrów z kuchni. Czarne kropki znikną w mig

Działa jak odkurzacz na wągry. Maseczka z żelatyny to absolutny hit
Działa jak odkurzacz na wągry. Maseczka z żelatyny to absolutny hit
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
26.01.2024 09:27, aktualizacja: 26.01.2024 09:53

Marząc o nieskazitelnej cerze, musimy stawić czoło wielu problemom. Niestety wągry to jedne z naszych największych "wrogów". Jak sobie z nimi poradzić? Internautki oszalały na punkcie maseczki z żelatyny. Czy rzeczywiście działa?

Czasami proste rozwiązania są najlepsze. Właśnie dlatego tak chętnie eksperymentujemy z domowymi specyfikami, które mogą pomóc w walce z niedoskonałościami skóry twarzy. Tym razem podpowiadamy, jak zrobić domową maseczkę na wągry. To prostsze niż się wydaje.

Żelatyna na wągry? Domowa maseczka to hit

Na wągry patrzymy często przez pryzmat ich nieestetycznego wyglądu. Okazuje się jednak, że nieleczone mogą powodować stany zapalne skóry lub trądzik. Właśnie dlatego warto się ich pozbyć.

Najlepsza opcja to oczywiście wizyta u dermatologa, który dobierze produkty dopasowane do potrzeb naszej skóry. Wcześniej możemy jednak przetestować domowe patenty, o których jest głośno w sieci. Co polecają internautki?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W przypadku wągrów ogromną popularnością cieszy się domowa maseczka z żelatyny. Jej działanie przypomina popularne produkty typu peel-off, które nie tylko pomagają usunąć wągry, ale również martwy naskórek. W żelatynie znajdziemy też kolagen. To właśnie on poprawia elastyczność naszej skóry.

Jak zrobić domową maseczkę z żelatyny?

Domowa maseczka z żelatyny robi prawdziwą furorę wśród internautek. Nic dziwnego, bo jest nie tylko tania, ale także łatwo ją przygotować. Oto lista potrzebnych składników.

  • 1 łyżka żelatyny,
  • 1 łyżka soku z cytryny,
  • 2 łyżki wody.

Wszystkie składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać. Tak przygotowany specyfik nakładamy na skórę twarzy, omijając okolice oczu (wcześniej warto wykonać próbę uczuleniową w mniej widocznym miejscu). Po upływie 15 minut należy ostrożnie ściągnąć maskę - tak, by nie uszkodzić skóry.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także