Użytkowniczko, poznaj nas!
Droga Użytkowniczko, w każdym miesiącu czyta nas kilka milionów Polek, wśród nich jesteś Ty. Chciałabym, żebyś lepiej nas poznała. Redakcja WP Kobiety to ludzie z krwi i kości. Choć nasza redakcja znajduje się w stolicy, słyszymy i widzimy co dzieje się poza nią. A historie, które nam opowiadacie, są punktem wyjścia do tekstów, które powstają w naszej redakcji.
W jaki sposób się z nami kontaktujecie? Wieloma historiami dzielicie się z nami poprzez skrzynkę #dziejsię. Dzięki zgłoszeniu pani Aliny, nagłośniliśmy sprawę małego Szymka, który w szpitalu walczy o życie.. Pani Bożena opisała natomiast, jak wygląda życie z synem, który od 19 lat choruje na schizofrenię paranoidalną.. To są trudne i wstrząsające historie. Ale mają dla nas ogromną wartość, bo pokazują nam z jakimi problemami się mierzycie. My nagłaśniając je pomagamy i Wam, i ludziom, którzy znajdują się w podobnych sytuacjach. Zapraszam Was również do oglądania cyklu wideo #11 pytań. Prowadzącą jest Marianna Fijewska, czołowa dziennikarka WP Kobiety, autorka książki "Tajemnice Pielęgniarek. Prawda i uprzedzenie".
Jesteśmy redakcją społecznie zaangażowaną, zabieramy głos w ważnych dyskusjach, bo wiemy, że jako medium mamy ogromny wpływ na kształtowanie rzeczywistości. Ruszyliśmy z akcją #SamotnyRodzic, w której opisujemy trudności, z jakimi mierzą się samotni rodzice w Polsce. Pokazujemy ich problemy ekonomiczne, jak działają sądy w sprawach o ustalenie opieki nad dzieckiem, opisujemy, dlaczego wielu rodziców mówi wprost: jesteśmy dyskryminowani. Nasze teksty wywołują reakcje polityczne. Po jednym z naszych materiałów, prezydent Andrzej Duda zaprosił grupę samotnych matek na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego. Koordynatorką akcji jest Klaudia Stabach..
Głośno protestujemy, gdy łamane są prawa kobiet. Pamiętacie sprawę gwałtu w Irlandii? Tamtejszy sąd orzekł, że koronkowa bielizna może być zachętą do gwałtu. Nagraliśmy spot, w którym tłumaczymy, dlaczego nie zgadzamy sie z takim wyrokiem.. Helena Łygas, której tematy praw kobiet są szczególnie bliskie, rozpoczęła ogólnopolską dyskusję na temat molestowania w jednym z odcinków "Ameryka Express".. Myślicie, że w serwisie kobiecym pracują same kobiety? Nic bardziej mylnego. Zapraszam do lektury tekstów m.in. Przemysława Bociągi, który rozprawia się z wieloma stereotypami dotyczącymi kobiet i mężczyzn oraz pisze o dyskryminacji płciowej w swój subiektywny sposób.
#ZadbanaPolka to Ty
Bardzo ważnym cyklem redakcyjnym jest dla nas #ZadbanaPolka. Nazwa przewrotna, bo wcale nie dajemy Wam recepty na to, jak być zadbaną kobietą, nie wkładamy Was do żadnego wspólnego worka. Pokazujemy Wam różne oblicza dbania o siebie. Ale nie wskazujemy, którą drogą powinnyście iść. Mówimy: bądźcie, jakie chcecie być. My wam pomożemy jak to osiągnąć, w myśl filozofii #ŻyćLepiej, która jest nam bardzo bliska. Przez świat #ZadbanejPolki przeprowadzą Was: Aleksandra Kisiel, Aleksandra Hangel i Paulina Brzozowska.
Redakcja WP Kobiety
Zapraszam do lektury, Paulina Gumowska, redaktor naczelna