GwiazdyVille Valo ma ponad 40 lat. Jak teraz wygląda?

Ville Valo ma ponad 40 lat. Jak teraz wygląda?

Ville Valo w latach 90.
Ville Valo w latach 90.
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. AMZ

09.01.2021 10:18, aktual.: 03.03.2022 04:17

Ville Valo z zespołu HIM jest już po czterdziestce. Zespół, który przyniósł mu popularność, przestał istnieć. Jak dziś wygląda pochodzący z Finlandii lider nastolatek? Sporo się u niego zmieniło.

Pod koniec lat 90. wśród idoli nastolatek pojawił się lider zespołu HIM. Ville Valo był typowym "niegrzecznym chłopcem" – z tatuażami pokrywającymi jego ramię, nieodłącznym papierosem w ustach i mrocznym spojrzeniem. Do tego dochodził jeszcze niski głos i nieco egzotyczny akcent, tworząc mieszankę wybuchową.

Ville Valo z HIM. Jak dziś wygląda?

Ville Valo urodził się 22 listopada 1976 roku w Helsinkach. Ma fińsko-węgierskie korzenie. W 1991 roku, wraz z gitarzystą Mikko Lindströmem i basistą Mikko Paananenem założył lovemetalowy zespół HIM (skrot od ang. His Infernal Majesty, czyli Jego Piekielna Wysokość). Największą popularność fińskiej grupie przyniósł utwór "Join Me", który pojawił się na ścieżce dźwiękowej do filmu "13. piętro". Od tego czasu HIM znalazł się na fali sukcesów, a płyty zespołu zaczęły sprzedać się jak ciepłe bułeczki.

Ville Valo w 2014 roku
Ville Valo w 2014 roku© Getty Images

Za sukcesem zespołu stał oryginalny styl, łączący ze sobą gotycki metal z elementami lirycznych ballad. To, w połączeniu z nietuzinkowym wyglądem i charyzmatyczną osobowością Ville Valo sprawiało, że kobiety na całym świecie kupowały płyty i jeździły na koncerty grupy.

W 2017 roku na oficjalnej stronie zespołu HIM pojawiła się informacja, że grupa przestaje istnieć. Odbyły się pożegnalne koncerty (w tym jeden w warszawskiej Stodole). Później Ville Valo zaczął działalność solową.

Dziś Ville Valo ma ponad 40 lat, a jego image nieco się zmienił. Mroczny Fin nadal ma dłuższe włosy, zrezygnował jednak z mocnego makijażu. Na jego do tej pory gładkiej twarzy coraz częściej pojawia się zarost. Czy to zmiana na lepsze? Jak podoba wam się ponad 40-letni Ville Valo z HIM?

Ville Valo w 2017 roku
Ville Valo w 2017 roku© Getty Images
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także