W 1992 zdobyła koronę. Oto jak ją potraktowano na uczelni

W 1992 zdobyła koronę. Oto jak ją potraktowano na uczelni

Ewa Wachowicz mówi o zarobkach miss
Ewa Wachowicz mówi o zarobkach miss
Źródło zdjęć: © Forum | Forum
17.07.2023 21:05, aktualizacja: 17.07.2023 21:47

16 lipca 2023 roku odbyły się kolejne wybory Miss Polski. Na uroczystości nie zabrakło Ewy Wachowicz, która tytuł Miss Polonii zdobyła w 1992 roku. Celebrytka odpowiedziała na kilka pytań dziennikarzy. Padły szczere słowa.

Na jakie zarobki może liczyć Miss Polski? Kulisy tego biznesu zdradziła Ewa Wachowicz, która w tym roku zasiadła w jury konkursu. W jednej z rozmów przyznała, że zwyciężczyni, czyli Angelika Jurkowianiec, była jej faworytką od samego początku. Wachowicz opowiedziała też o własnych przeżyciach związanych z wyborami Miss World. Przypomnijmy, że nasza rodaczka po zdobyciu w 1992 roku tytułu Miss Polonia, brała udział w międzynarodowym konkursie, gdzie zdobyła tytuł III wicemiss świata. Zaś w 1993 roku wygrała konkurs Miss World University.

Oceniała tegoroczne kandydatki. Opowiedziała o swoich doświadczeniach

Uczestniczki, które 16 lipca walczyły o tytuł Miss Polski, usłyszały serię pytań zadaną przez osoby z jury. Ewa Wachowicz wróciła później pamięcią do konkursu, w którym przed laty sama brała udział.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wówczas otrzymała pytanie, czy gdyby mogłaby wybrać, to wolałaby urodzić się piękną czy inteligentną.

- Inteligencja jest ponadczasowa i takiej też odpowiedzi udzieliłam - wyznała celebrytka w rozmowie z dziennikarzem Pomponika.

Następne pytanie reportera dotyczyło... zarobków. Czy tytuł miss w ogóle coś zmienia i jest powiązany z wynagrodzeniem?

- Ja mogę powiedzieć oczywiście o moich czasach (...) Te 31 lat temu przede wszystkim była ta działalność charytatywna (...). Oprócz tego to były czasy, gdy zaczynał się wolny rynek, bardzo dużo przedsiębiorstw powstawało i było sporo takich sytuacji już komercyjnych (...) np. otwarcie ekskluzywnego butiku, gdzie byłam zapraszana już jako koronowana miss - tłumaczyła Wachowicz, dając do zrozumienia, że takie PR-owe wystąpienia były płatne.

Była Miss Polski. Mieszkała w akademiku

Ewa Wachowicz wspomniała również, że po zdobyciu korony wciąż była studentką i mieszkała w akademiku. Podkreśliła, że w tamtym czasie wiele osób, jak np. kierowniczka internatu okazywało jej bezinteresowną dobroć.

- Byłam sumą życzliwości innych ludzi. Nie potrzebowałam pieniędzy, żeby mieć make-up, bo np. Dorota Pomykała zabrała mnie do siebie na warsztaty aktorskie, a tam poznałam charakteryzatorkę, która później pomalowała mnie nie za pieniądze - wspomniała Wachowicz.

Inaczej jednak sprawy wyglądały, gdy Miss Polski miała jechać na konkursy piękności odbywające się za granicą. Wówczas za bilety lotnicze i pobyt w hotelu płaciła organizacja, która odpowiadała za dany konkurs. Oprócz tego każda kandydatka dostawała od tej instytucji kieszonkowe na drobne wydatki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta