W bojowym nastroju. Małgorzata Rozenek-Majdan przywraca hit lat 90.

W bojowym nastroju. Małgorzata Rozenek-Majdan przywraca hit lat 90.

Małgorzata Rozenek-Majdan sięga po kontrowersyjne trendy
Małgorzata Rozenek-Majdan sięga po kontrowersyjne trendy
Źródło zdjęć: © East News | VIPHOTO
02.11.2022 10:54

Nie uwierzysz, co właśnie powraca do mody. To spodnie, które triumfowały w teledyskach największych gwiazd rapu. Mają jeden charakterystyczny element, który pozwala wyeliminować ze stylizacji nawet torebkę.

Moda zatacza koło. Grzebie wśród minionych dekad i odczarowuje trendy, których powrotu nikt się nie spodziewał. Pamiętasz spodnie, które włóczyły się po ulicach lat 90.? Te same modele towarzyszyły hiphopowym bitom. Dzisiaj spodnie cargo wracają do mody, a przypomniała nam o nich sama Małgorzata Rozenek-Majdan. Szeroki fason nogawek z kieszeniami po bokach za chwilę podzieli nasze gusta.

Małgorzata Rozenek-Majdan w spodniach cargo

Ręka do góry - kto wstępuje do klubu Małgorzaty Rozenek-Majdan, która poddała się urokowi spodni cargo? Obstawiamy znaczną mniejszość. Chociaż są niezwykle praktyczne, bo zapewniają sporo miejsca do przechowywania dzięki licznym kieszeniom, to bywają obciążające dla sylwetki.

Gwiazda postawiła na jasny odcień jeansu oraz fason oversize. Spodnie cargo posiadają boczne kieszenie na wysokości kolan oraz długość, która ciągnie się po ziemi. To dość ryzykowny kierunek, ponieważ łatwo o karykaturalny, nieco przerysowany efekt. Szczególnie w towarzystwie marynarki o poszerzonej linii ramion i rękawach, które zasłaniają dłonie.

Ubrania za duże o dwa rozmiary kiedyś były jedynie domeną bliźniaczek Olsen, dzisiaj wyraźnie dominują w trendach i szafach gwiazd. Wyglądają jak pożyczone z szafy starszego brata, ale trzeba przyznać, że mają w sobie ten pociągający, modowy pierwiastek.

Marynarka oversize i spodnie cargo - Małgorzata Rozenek-Majdan w eklektycznym połączeniu
Marynarka oversize i spodnie cargo - Małgorzata Rozenek-Majdan w eklektycznym połączeniu© East News | VIPHOTO

Jak stylizować bojówki? Bella Hadid zna na nie sposób

Wielką fanką spodni cargo jest Bella Hadid. Niejednokrotnie przyłapana na ulicy w "bojówkach", wyraźnie przyczyniła się do powrotu szerokich nogawek w sportowym wydaniu.

Ich luźny fason doskonale kamufluje nogi, a tym samym kieruje fokus na górę. Dlatego gwiazda zawsze stylizuje je na zasadzie – XL plus XS, czyli luźny dół i dopasowana góra. Ten idealny balans, w przeciwieństwie do propozycji Małgorzaty Rozenek-Majdan, to miłe wspomnienie lat 90., teledysków Spice Girls i seriali takich jak "Sabrina".

Bella Hadid w szerokich spodniach z kieszeniami
Bella Hadid w szerokich spodniach z kieszeniami© Getty Images
Wszechmocne
Wszechmocne© PAP

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!