W poniedziałek Pełnia Koźlego Księżyca. Co to za zjawisko?
Już w poniedziałek, 3 lipca, będziemy mogli zaobserwować zjawisko astronomiczne, jakim jest Pełnia Koźlego Księżyca. Co w nim takiego wyjątkowego? Wyjaśniamy.
Nic dziwnego, że zjawiska astronomiczne są dla nas absolutnie wyjątkowe. Nie zdarzają się bowiem zbyt często, a ich obserwacja zależy od warunków atmosferycznych. Wiele osób marzy, by zobaczyć deszcz (rój) meteorytów, czyli potocznie rzecz ujmując – spadające gwiazdy.
Co to jest Superksiężyc?
Równie pięknie prezentuje się Superksiężyc. Ogromna tarcza rozświetla całe niebo. Satelita znajduje się wtedy w najbliższym Ziemi punkcie swojej orbity (perygeum). Takie zjawisko zdarza się średnio co 12-14 miesięcy. Kiedy będzie można zaobserwować Superksiężyc? Mamy dobre wiadomości. To niezwykłe zjawisko pojawi się na firmamencie już w poniedziałek 3 lipca.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Skąd Pełnia Koźlego Księżyca zyskała swoją nazwę?
Trzeba wiedzieć, że najbliższy Superksiężyc jest jednocześnie Pełnią Koźlego Księżyca. Naukowcy wskazali, że wypadnie dokładnie 3 lipca o 13:40 czasu polskiego, lecz w nocy będzie prezentować się równie zjawiskowo. Skoro poznaliśmy już konkretną datę i godzinę, warto zastanowić się, dlaczego w nazwie mamy do czynienia z kozłem. W dawnych czasach konkretnie zjawiska astronomiczne były silnie powiązane z naturą i determinowały również pewne momenty w życiu społeczeństwa, jak np. zbieranie plonów.
Pełnia, z którą mamy do czynienia na początku lipca, została nazwana koźlą, gdyż wtedy tym zwierzętom odrasta poroże. W kwestii astrologii oznacza to nowy początek, odrodzenie. W trakcie Pełni Koźlego Księżyca poleca się zatem manifestowanie szczęśliwego rozpoczęcia nowego etapu w życiu zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl