Trwa ładowanie...
28-03-2016 14:49

W tym więzieniu co roku wybiera się miss piękności

- To była wyjątkowa sytuacja, że toś z zewnątrz do tego więzienia w São Paulo został wpuszczony. To bardzo hermetyczne środowisko - wyjaśniła Werner.

d22ff3x
d22ff3x

Dziennikarka Anita Werner odwiedziła zakład karny dla kobiet w Sao Paulo w Brazylii. Wydarzeniem, którym się zainteresowała, był konkurs piękności więźniarek. W "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o kulisach powstawania swojego dokumentu i kobietach, które spotkała.

- To była wyjątkowa sytuacja, że toś z zewnątrz do tego więzienia został wpuszczony. To bardzo hermetyczne środowisko - wyjaśniła Werner.

Choć dziennikarka nie oceniała więźniarek, które poznała podczas nagrywania dokumentu, wspomina, że władze więzienia nieustannie przypominały, że te kobiety nie znajdują się tu przypadkowo. Za sobą mają liczne, często ciężkie, przestępstwa i wieloletnie wyroki.

- To są dziewczyny, które w taki, a nie inny sposób zdecydowały o swojej drodze - mówiła dziennikarka. - To wynika z sytuacji kobiet w Brazylii. Często są postawione w sytuacji bez wyjścia, przynajmniej tak im się wydaje. W większości przypadków były to zdesperowane mamy, opuszczone przez swoich facetów.

d22ff3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22ff3x