ycipk-2qkdcs

Walentynkowe naszyjniki nawet za mniej niż 100 zł. Każda kobieta będzie zachwycona

Większość par ma już zapewne zaplanowany scenariusz na Walentynki. Romantyczny wyjazd we dwoje, wypad do kina, kolacja przy świecach lub spędzenie tego dnia w domowym zaciszu przy lampce wina. Niezależnie od tego jak planujesz walentynkowy wieczór, jego zwieńczeniem prawdopodobnie będzie wręczenie drobnego prezentu na dowód miłości. Najczęściej panowie decydują się na biżuterię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wręczenie drobnego podarunku to zwieńczenie wielu walentynkowych wieczorów
Wręczenie drobnego podarunku to zwieńczenie wielu walentynkowych wieczorów (Fotolia)
ycipk-2qkdcs

Poniżej znajdziesz kilka propozycji walentynkowych naszyjników ze złota i srebra. Jeśli pierścionek wydaje ci się zbyt oficjalny, a boisz się, że kolczyki lub bransoletka zgubią się lub zerwą, wisiorek będzie doskonałą alternatywą.

Złoto na lato, srebro na zimę
Niezależnie od tego, jaki rodzaj biżuterii wybierzesz, przede wszystkim musisz się zastanowić nad tym, z jakiego materiału powinna być wykonana. Wszystko zależy oczywiście od preferencji osoby noszącej, choć istnieje kilka wyznaczników, według których należy dobrać rodzaj biżuterii do typu urody. Podstawowym kryterium jest karnacja. Kobiety o ciepłej, śródziemnomorskiej cerze, ciemnobrązowych lub czarnych włosach powinny wybierać raczej złoto, podczas gdy ich koleżanki z jaśniejszą, delikatniejszą cerą, określane czasem "paniami zimami" powinny raczej zastanowić się nad srebrem.

Zasady łączenia złota i srebra nie są już tak rygorystyczne jak kilkadziesiąt lat temu Fotolia
Podziel się
ycipk-2qkdcs

Jeśli chodzi o długość biżuterii, to wszystko zależy od upodobań osoby obdarowywanej, a także jej sylwetki. Najczęściej wybierane są naszyjniki o łańcuszku długości około 50 cm. Krótsze kolie i chokery ciasno oplatające szyję sprawdzają się raczej w bardzo oficjalnych sytuacjach. Nie powinny ich nosić panie z grubszą szyją, dlatego że w ten sposób dodatkowo by ją podkreśliły. Z drugiej strony nieco dłuższe naszyjniki sięgające do lub za linię dekoltu to opcja dla pań, które chcą optycznie wydłużyć sylwetkę i podkreślić biust.

Kształt miłości
Jeśli myślimy o Walentynkach, to kojarzymy je głównie z dużymi, czerwonymi sercami. Choć pochodzenie symbolu nawet w dzisiejszych czasach jest przedmiotem sporów, to jednak trudno znaleźć osobę, która nie skojarzyłaby tego charakterystycznego kształtu z miłością. Dlatego serduszka to motyw często wykorzystywany w walentynkowych seriach biżuterii. Splecione lub połączone ze sobą serca symbolizują dwoje zakochanych złączonych na zawsze, a delikatna budowa sprawi, że naszyjnik będzie wspaniałym dopełnieniem stylizacji, ale nie zdominuje jej.

ycipk-2qkdcs
Serce to jeden z najważniejszych symboli Walentynek Fotolia
Podziel się

Nie tylko serca
Walentynkowy prezent to również okazja do eksperymentowania z mniej standardowymi motywami i ciekawymi wzorami. "Przewrócona ósemka" czyli symbol nieskończoności, ma oznaczać wieczne uczucie łączące osobę obdarowującą i obdarowywaną. Jaskółka jest symbolem nadziei, utożsamia się ją również z miłością, wiernością i lojalnością. Zawieszony na łańcuszku kluczyk to natomiast znak, że osoba obdarowująca ofiaruje swoje serce drugiej osobie. Naszyjników i zawieszek symbolizujących uczucia jest bardzo wiele, warto więc znaleźć taką, która będzie miała dla was szczególne znaczenie.

ycipk-2qkdcs
Niektórzy odchodzą od typowych wzorów i symboli, stawiając na minimalizm iStock.com
Podziel się

Biżuteria to jeden z najczęściej kupowanych walentynkowych prezentów. Niezależnie od ceny, taki upominek z pewnością ucieszy obdarowywaną osobę. Kupując naszyjnik przez internet nie tylko zaoszczędzisz sporo pieniędzy, ale również masz pewność, że wybrany model będzie pasował do wybranki, co nie jest do końca pewne w przypadku pierścionka lub bransoletki.

ycipk-2qkdcs
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2qkdcs

ycipk-2qkdcs
ycipk-2qkdcs