Trwa ładowanie...

Wanda Traczyk-Stawska nagrała wideo. "Nigdy nie wybaczę panu prezydentowi Dudzie"

Wanda Traczyk-Stawska, żołnierz Armii Krajowej i uczestniczka powstania warszawskiego nagrała wideo, w którym przypomniała wydarzenia z 2018 roku. Matki osób niepełnosprawnych protestowały wówczas w Sejmie. Traczyk-Stawska przybyła przed budynek, jednak nie została wpuszczona do środka.

Share
Wanda Traczyk-Stawska
Wanda Traczyk-StawskaŹródło: East News
d3rlm1i

Na swoim profilu na Facebooku Małgorzata Kidawa-Błońska opublikowała wideo. Jego bohaterką jest polska psycholog, działaczka podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, Wanda Traczyk-Stawska. Uczestniczka powstania warszawskiego zabrała głos w sprawie tego, jaki powinien być przyszły prezydent RP. Powiedziała również, że "nigdy nie wybaczy prezydentowi Dudzie". Chodzi o wydarzenia z 2018 roku, kiedy matki osób niepełnosprawnych protestowały w Sejmie.

Wanda Traczyk-Stawska: każdy człowiek zasługuje na szacunek, każdy

– Jestem już bardzo zmęczona i słaba, ale nie mogę ustąpić wobec sytuacji, jaka zaistniała. Wszystko, cośmy robili w powstaniu, zaczyna być zaprzepaszczone. Nie potrafimy się porozumiewać ze sobą, pogardzamy sobą, nie chcemy być narodem, który myśli o przyszłości swojej, a przyszłość jest w dzieciach. Największym skarbem każdego narodu są dzieci – powiedziała na wstępie uczestniczka powstania.

Dodała, że najważniejszą dla niej wartością jest szacunek dla drugiego człowieka.

d3rlm1i

– Każdy człowiek zasługuje na szacunek, każdy. Dlaczego jest najpiękniejszą modlitwą "Ojcze nasz"? Każdy z nas, jeśli jest chrześcijaninem, mówi tę modlitwę i mówi w niej "i odpuść nam nasze winy, jakie i my odpuszczamy naszym winowajcom". Bo to jest to, co każdy człowiek powinien pamiętać. Jeżeli nie umiesz wybaczać, nie będziesz szczęśliwy ty przede wszystkim, bo będzie w tobie gniew i złość, i potrzeba zemsty – wyznała Wanda Traczyk-Stawska.

Wypowiedziała się też na temat wyborów prezydenckich. 12 lipca ponownie spotkamy się przy urnach w drugiej turze wyborów. – Wybierając prezydenta, trzeba pamiętać o tym, że musi to być człowiek pokoju, musi to być człowiek kultury, który będzie rozumiał to, co jest najcenniejsze dla każdego człowieka – stwierdziła.

Wyznała, że ma żal do urzędującego prezydenta, za to co stało się przed Sejmem w czasie protestu osób niepełnosprawnych. – Nigdy nie wybaczę panu prezydentowi Dudzie tego, że w Sejmie musiałam patrzeć – nie wpuścili mnie tam, jak poszłam do tych dzieci, ja jestem od dzieci niepełnosprawnych. Ale widziałam to, co się stało, co jest dla mnie nie do przyjęcia i będę o tym mówić, dokąd nie umrę. Ręce wykręcono matkom za to, że one strajkowały po to, żeby ich dzieci miały pieniądze, żeby były rehabilitowane – powiedziała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3rlm1i

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rlm1i
d3rlm1i