Wanna czy prysznic?
Pani Małgorzata ma małą łazienkę o wymiarach 180x170 i przymierza się do remontu. Zastanawia się nad narożną wanną i prosi o pomysły.
Pani Małgorzata ma małą łazienkę o wymiarach 180x170 i przymierza się do remontu. Zastanawia się nad narożną wanną i prosi o pomysły.
Troszkę mało mam danych, nie wiem, gdzie są piony, gdzie jest wejście itp. Proszę więc potraktować moją odpowiedź jako inspirację. Całkowicie narożna wanna nie bardzo się zmieści. Chyba, że bardzo maleńka i niekoniecznie wygodna. W moich propozycjach proponuję wannę asymetryczną o dł. 150 cm. W małych łazienkach warto stosować nieduże urządzenia sanitarne (wszyscy praktycznie więksi producenci mają je w swojej ofercie), kształty zaokrąglone lub ścięte. Jasne kafle, lustra również pomogą w optycznym zwiększeniu przestrzeni.
W wersji A naprzeciwko wejścia po skosie umieściłam muszlę klozetową, po lewej od wejścia umywalka – jednak proszę zwrócić uwagę, że nie zmieści się przy zastosowaniu wanny duża umywalka – ta ma 40 cm głębokości. Wanna po prawej wypełnia całą ścianę. Oczywiście w razie potrzeby można zastosować odbicie lustrzane tego projektu. Wersja B jest nieco bardziej elegancka, na wprost znalazła się wanna. Wc po lewej, a umywalka naprzeciwko. Oczywiście i w tym wypadku można zastosować odbicie lustrzane ustawienia sanitariatów.
Jeśli chciałaby Pani zrezygnować z wanny na rzecz prysznica, zyskuje Pani miejsce na naprawdę wygodną umywalkę, szafki oraz nawet małą, wąską pralkę w łazience. Jak w wersji C. Tutaj widzimy sedes po lewej od wejścia. Dalej, w rogu, brodzik narożny 80/80, zaokrąglony. Na całej zaś ścianie prawej spora umywalka z szafkami.
Joanna Rzepińska
Architekt wnętrz