Trwa ładowanie...
d2yqjjv

Wątpią, czy kochają partnera. Czym jest relacyjny zespół obsesyjno-kompulsywny?

Zespół obsesyjno-kompulsywny to choroba, która dotyka wielu gwiazd. Leonardo DiCaprio, Charles Dickens, Martin Scorsese, Woody Allen, Charlize Theron, Cameron Diaz – oni wszyscy wątpili w swoje związki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na czym polega relacyjny zespół obsesyjno-kompulsywny
Na czym polega relacyjny zespół obsesyjno-kompulsywny (Getty Images)
d2yqjjv

Zespół obsesyjno-kompulsywny (ROCD) to przypadłość, która powoduje, że osoby nim dotknięte nieustannie się zadręczają. Ich myśli krążą głównie wokół relacji. Wątpią w to, czy kochają partnera, podważają to, czy ich relacja jest właściwa. Nie wierzą w miłość drugiej osoby, a nawet jeśli wierzą, nieustannie ją sprawdzają. Często przed zakończeniem relacji powstrzymuje je lęk, a kontynuując ją, nie są szczęśliwe.

ROCD jakie są objawy?

Jedną z form ROCD jest skupianie się na wadach partnera i częste ich wyolbrzymianie. Osoby z zespołem obsesyjno-kompulsywnym przestają zauważać to, co w ich wybranku jest dobrego, a koncentrują się na niedoskonałościach. Z czasem może doprowadzić to nawet do rozpadu związku.

d2yqjjv

"W zespole obsesyjno-kompulsywnym nawracające myśli są nieadekwatne do sytuacji, niezwykle natarczywe i męczące" – wyjaśnił w rozmowie z "Wysokimi Obcasami" Bartosz Zalewski z Uniwesytetu SWPS. Ekspert zaznaczył, że prowadzi to nie tylko do silnej kontroli partnera, ale również samego siebie.

Osoby, które nie panują nad zwątpieniem i tego typu myślami, powinny skorzystać z pomocy specjalisty.

Trendy na lato 2020: Nowe spojrzenie na skandynawski styl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yqjjv

Podziel się opinią

Share

d2yqjjv

d2yqjjv