Wbij pod mleczem. Nigdy nie odrośnie
Posiadanie zielonego, gładkiego trawnika to cel, do którego dąży wiele osób. Niektórzy jednak cenią sobie dziką naturę, wysoką trawę i kwiaty, które rosną bez żadnej ingerencji człowieka, a nawet chwasty. Ale co jeśli chcemy się ich pozbyć? Istnieją proste metody, które pomogą nam to osiągnąć.
Kiedy temperatura zaczyna rosnąć, coraz więcej osób pragnie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, w swoich ogrodach. Problem pojawia się, kiedy na naszym trawniku zaczynają pojawiać się niechciane chwasty. Dziennik "The Sun" zebrał porady od miłośników ogrodnictwa. Czytelnicy dzielili się swoimi najlepszymi radami na temat tego, jak skutecznie pozbyć się dzikich roślin, nie szkodząc przy tym naturze i nie wydając dużych sum pieniędzy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mniszek i spółka na talerzu. Niedoceniane skarby z łąk i lasów
Jak skutecznie usunąć mlecze z ogrodu?
Jeden z ogrodników zasugerował, że powinniśmy poświęcić trochę czasu na regularne koszenie trawnika, a następnie wykopywanie chwastów. Po usunięciu niechcianych roślin powinniśmy spulchnić ziemię i ponownie zasiać trawę, która szybko wyrośnie. Inni specjaliści zalecali natomiast jak najszybsze usuwanie chwastów, zanim zdążą się rozprzestrzenić na całą działkę.
"The Sun" podał również kilka porad na temat tego, co zrobić, jeśli na naszym trawniku pojawiło się wiele mleczy. Zdaniem ekspertów, wystarczy je wyciąć po kwitnieniu, zanim zdążą zmienić się w dmuchawce i rozsiać po okolicy. Można do tego użyć ostrych nożyczek i obciąć na dole łodygi. Dobrze jest też skosić trawę.
Zaskakującym, ale skutecznym sposobem, który polecają ogrodnicy, jest użycie widelca do wyciągnięcia mlecza.
"Potrzeba trochę praktyki, aby to zrozumieć, ale naprawdę skutecznie można usunąć mniszka lekarskiego z trawnika. Jeśli wejdziesz pod korzeń małymi widłami lub nawet widelcem ręcznym, możesz łatwo wyciągnąć chwast w jednym kawałku, z korzeniem i wszystkim, więc nie odrasta" - czytamy.
Nie taki zły, jak go malują
Mniszek lekarski, mimo że często jest traktowany jak chwast, ma wiele właściwości zdrowotnych. Przetwory z niego mogą być pomocne w przypadku schorzeń związanych z uszkodzeniem wątroby i zmniejszeniem wydzielania żółci, pomagają również na problemy z nerkami czy stany cukrzycowe.
Dlatego warto zastanowić się dwa razy, zanim wyrzucimy kwiaty czy łodygi tej rośliny - można z nich przygotować leczniczy syrop czy herbatkę.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl