GwiazdyWeronika Rosati walczy w amerykańskim sądzie. Może mieć poważne plany

Weronika Rosati walczy w amerykańskim sądzie. Może mieć poważne plany

Weronika Rosati walczy w amerykańskim sądzie. Może mieć poważne plany
Źródło zdjęć: © Forum

04.05.2019 11:29, aktual.: 04.05.2019 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Weronika Rosati walczy z Robertem Śmigielskim o prawo do opieki na córką nie tylko w Polsce, ale i w USA. Zdaniem ekspertki specjalizującej się w prawie rodzinnym może to oznaczać, że aktorka chce wywieźć córkę do Stanów, wbrew woli jej ojca.

Weronika Rosati i Robert Śmigielski walczą o dziecko

Amerykański sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek Weroniki Rosati i wydał trzytygodniowy zakaz zbliżania się Roberta Śmigielskiego na odległość mniejszą niż 90 metrów. Teraz ma zdecydować, czy przedłuży ten wyrok. W Polsce ta decyzja nie jest ważna – o czym przypomniał Śmigielski byłej partnerce podczas kłótni w polskim sądzie.

– Trzeba założyć podobną sprawę w Polsce. Inaczej nie będzie to działać. Ofiara musi udowodnić, że była prześladowana i dręczona. Sąd zazwyczaj bardzo dokładnie bada te sprawy, ponieważ często ludzie używają tego jako broni przeciwko sobie, kiedy się rozwodzą lub rozstają i zaczynają walkę o prawo do dzieci – tłumaczy w rozmowie z "Super Expresse" prawniczka Karolina A. Dehnhard z kancelarii Norris McLaughlin P.A. specjalizującej się w prawie rodzinnym.

Rosati może mieć jednak powody, by walczyć z byłym partnerem poza granicami kraju. Jej 1,5-roczna córka Elizabeth jest Amerykanką. Możliwe, że aktorka chce na stałe wywieźć ją do USA. W takiej sytuacji wyroki wydane przez amerykańskie sądy będą miały ogromne znaczenie w dalszym wychowaniu dziewczynki i jej kontaktach z ojcem. Śmigielski może chcieć próbować jej to uniemożliwić.

– Zgodnie z aplikacją złożoną w sądzie rodzic może prosić o ograniczenia w zakresie podróżowania dziecka za granicę USA z drugim rodzicem. Może nawet zatrzymać paszport dziecka – tłumaczy nam prawniczka – mówi Dehnhard.

Przypomnijmy: Weronika Rosati oskarżyła byłego partnera Roberta Śmigielskiego o stosowanie przemocy. W głośnym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" ze szczegółami opowiedziała o zachowaniach, jakich miał się dopuszczać wobec niej ortopeda. Aktorka twierdzi, że Śmigielski stosował przemoc psychiczną oraz bił ją nawet wtedy, gdy była jeszcze w ciąży.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (214)
Zobacz także