Wetrzyj w kubek. Zapomnisz o osadzie

Wetrzyj w kubek. Zapomnisz o osadzie

Jak pozbyć się z kubków osadu po kawie i herbacie?
Jak pozbyć się z kubków osadu po kawie i herbacie?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | victorass88@gmail.com
15.09.2023 15:02, aktualizacja: 15.09.2023 15:52

Po wypiciu kawy czy też mocnej herbaty w środku kubka pojawia się nieestetyczny nalot, z którym to często nie radzą sobie nawet zmywarki. Jeśli chcesz przywrócić kubkom dawny wygląd, wykorzystaj poniższy patent.

Zarówno kawa jak i herbata posiadają szereg substancji, które nie tylko rozpuszczają się w wodzie, ale też osadzają się na jej powierzchni. Po wypiciu ulubionego napoju często pojawia się na nich nieestetyczny nalot, który jest naprawdę trudny do usunięcia. Sama gąbka i płyn do mycia naczyń zwykle nie wystarczą. Wyjaśniamy, jak pozbyć się nalotu z kawy i herbaty w prosty sposób.

Twarda woda a osad na naczyniach

Woda, jaka dochodzi do naszych rur, w większości przypadków jest twarda. Twarda woda "przyczepia" się do powierzchni, tworząc kamień i trudny do usunięcia osad. Niestety, przekłada się też ona na smak, zwłaszcza kawy i herbaty. Wiedzą o tym doświadczeni bariści, którzy często korzystają z dzbanków filtrujących, które zmiękczają wodę i usuwając z niej niepotrzebne minerały.

Dzięki temu kawa, którą pijemy w kawiarni, jest klarowna, a jej smak jest pełny. Sytuacja ma się podobnie w przypadku wysokiej jakości herbat sypanych. Jeśli chcesz cieszyć się ich pełnym smakiem, przed zagotowaniem wody przelej ją przez dzbanek bądź butelkę z filtrem albo zainwestuj w montowany filtr do wody. Natychmiast zauważysz różnicę w smaku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wetrzyj w kubek. Pozbędziesz się zacieków

Jeśli czeka cię wizyta gości, a kubki wyglądają, jakby były niedomyte, sięgnij do szafki kuchennej i wyciągnij z niej sodę oczyszczoną. Do kubka bądź filiżanki pokrytego kawowym nalotem wsyp dwie kopiaste łyżeczki sody oczyszczonej i dodaj do niej odrobiny wody. Po wymieszaniu, powstanie z niej pasta. Następnie, rozprowadź ją po wnętrzu kubka i pozostaw na 10 minut. Następnie wypłucz pastę za pomocą ciepłej wody. Po osadzie nie powinno być śladu.

Jeśli nie masz w domu sody oczyszczonej, możesz doczyścić kubki za pomocą octu i soli. Wlej do kubka dwie łyżki octu, a następnie, wsyp dwie łyżki soli. Wymieszaj oba produkty ze sobą, a następnie wetrzyj je w miejsca pokryte nalotem. Roztwór pozostaw na 10 minut, a po upływie tego czasu, wypłucz go pod bieżącą wodą. Kubek powinien być czysty i lśniący.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta