GwiazdyWiedza poprzez praktykę. Zabawki rozwijające zainteresowania dziecka

Wiedza poprzez praktykę. Zabawki rozwijające zainteresowania dziecka

Dziecko nie musi spędzać całego dnia przed komputerem lub telewizorem. Wystarczy znaleźć mu inne wciągające zajęcie. Przy odrobinie pomysłowości lub dzięki odpowiednim zabawkom i pomocom naukowym można sprawić, że dziecko zapomni przyziemnych rozrywkach.

Wiedza poprzez praktykę. Zabawki rozwijające zainteresowania dziecka
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Poniżej znajdziesz kilka sposobów na rozwijające i angażujące dziecko zabawy oraz zabawki, które zapewnią mu wiele godzin rozrywki. Wspieranie dziecięcych pasji może zaowocować w przyszłości.

Jednym z najczęstszych błędów, które popełniają rodzice, jest ignorowanie dziecięcych zainteresowań i brak pomocy w ich rozwoju. W wieku wczesnoszkolnym dzieci często podejmują się różnorakich wyzwań, a z biegiem czasu entuzjazm mija. Zadaniem odpowiedzialnego rodzica jest wspieranie dziecka w trudnych chwilach i rozwijanie jego pasji.

Lego łączy pokolenia – dla małych i dużych inżynierów

Charakterystyczne klocki i kanciaste ludziki to wciąż jedna z ulubionych zabawek dzieci na całym świecie. Nowe serie tematyczne, a także rozwijające zestawy dla młodzieży sprawiają, że zabawa nie może się znudzić. Mając do dyspozycji sporo klocków można albo postępować z wytycznymi zawartymi w instrukcji, albo zmienić plan, na przykład dobudowując do zamku dodatkową wieżę lub wręcz zmieniając go w statek kosmiczny lub labirynt pełen pułapek.

Lego Technic, czyli zestawy skomponowane specjalnie dla starszych dzieci to natomiast doskonała lekcja inżynierii. Stworzenie od podstaw zasilanego baterią samochodu lub pojazdu gąsienicowego daje dziecku dużo zabawy. Część zdalnie sterowanych modeli można wzbogacić o dodatkowe elementy, czyniąc z każdego pojazdu niepowtarzalną zabawkę.

To co blisko i to co daleko

Dobre pomoce naukowe to podstawa, jeśli chcesz rozwijać zainteresowania starszych dzieci. Jednym ze sposobów na znalezienie wspólnej pasji jest oglądanie nieba za pośrednictwem teleskopu. Nawet mając do dyspozycji budżetowe modele będziecie w stanie z dużą dokładnością obejrzeć Księżyc bądź Jowisza. Droższe sprzęty dla bardziej zaawansowanych astronomów pozwolą na zobaczenie tych ciekawszych elementów ciemnego nieba: Drogi Mlecznej i gromad gwiazd.

Obraz
© Shutterstock.com

Alternatywą dla tych, którzy marzą o karierze naukowca, będzie odpowiedni mikroskop. Spreparowane próbki dołączone do zestawów, a z czasem własnoręcznie gromadzone materiały pozwolą spojrzeć na otaczający świat z zupełnie innej perspektywy. Istotne jest to, by umożliwić dziecku zapisanie interesujących obrazów, dlatego warto wyposażyć się w mikroskop, który można podłączyć do komputera.

Sukces tkwi w tym, by przekazywać dziecku wiedzę w interesujący i przystępny sposób. Ślęczenie nad podręcznikami i zapamiętywanie skomplikowanych formułek może w początkowym stadium rozwoju przynieść więcej problemów, niż pożytku. Warto połączyć naukę teorii z praktycznymi zajęciami. Doświadczenia chemiczne podane w formie zabawy przekażą dziecku wiedzę na temat skomplikowanych reakcji chemicznych.

Obraz
© Pixabay.com
Źródło artykułu:WP Kobieta
naukazabawazabawki

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)