Trwa ładowanie...
d1ps0i7
Prof. Wielgoś o metodach aborcji. "Mniej inwazyjna"

Prof. Wielgoś o metodach aborcji. "Mniej inwazyjna"

Gościem programu "Newsroom" WP był prof. Mirosław Wielgoś z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz wypowiedział się m.in. na temat metod aborcji. - Jeżeli mówimy o przerywaniu ciąży i nie wnikamy w przyczyny ani aspekty prawne to aborcja chirurgiczna czy zabiegowa to jest jedna metoda. Inny sposób to farmakologiczna terminacja ciąży z użyciem odpowiednio zastosowanych leków - tłumaczył profesor i dodał, że przed zmianą prawa to ten drugi rodzaj aborcji był najczęstszy.

Panie profesorze, a dzisiaj my częRozwiń

Transkrypcja:

Panie profesorze, a dzisiaj my często mówiąc aborcji, myślimy o zabiegu, zabiegu gdzieś w gabinecie ginekologicznym. A czy nie jest tak, że coraz częściej aborcja to jest po prostu połknięcie tabletki i ona się dokonuje w pewien sposób samoistny, często bez lekarza i to jest dzisiaj metoda na dokonywanie tej aborcji, sprowadzenie takiej tabletki z zagranicy? Jeżeli mówimy o przerywaniu ciąży, niezależnie od tego, wnikając w przyczyny i aspekty prawne, to oczywiście aborcja chirurgiczna to jest, czy zabiegowa, to jest jedna metoda. A inna metoda to jest terminacja ciąży farmakologiczna, rzeczywiście, przy pomocy odpowiednio zastosowanych leków jest to jak najbardziej możliwe i stosowane, I ona się coraz częściej ta farmakologiczna zdarza, właśnie z racji tego, że ta ginekologiczna, w gabinecie jest no niedostępna dzisiaj? Trudno mi powiedzieć, jak to wygląda... Nie pytam o pana praktykę, pytam raczej o to, co się mówi w branży. ...natomiast, kiedy jeszcze obowiązywało poprzednie prawo i dokonywano terminacji ciąży, to na pewno częstszą, bardziej popularną metodą jest metoda farmakologiczna ze względu na to, że jest to bardziej takie działanie mniej inwazyjne, prawda, tak bym to określił. I w większości przypadków wystarczające, niekiedy trzeba było sięgać do metod zabiegowych.
d1ps0i7
d1ps0i7

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj