Trwa ładowanie...

Wielkanoc 2020. Abp Stanisław Gądecki twierdzi, że pandemia nam pomoże. "Bóg może jednak ze zła wyprowadzić dobro"

Arcybiskup Stanisław Gądecki w czasie liturgii Wigilii Paschalnej w poznańskiej katedrze chciał dodać wszystkim wiernym otuchy. Podczas homilii namawiał, żeby zobaczyć dobro wśród otaczającej nas pandemii.

Wielkanoc 2020. Abp Stanisław Gądecki twierdzi, że pandemia nam pomoże. "Bóg może jednak ze zła wyprowadzić dobro"Źródło: East News
d1oz2d8
d1oz2d8

Duchowny za Pawłem apostołem nawoływał, że trzeba "żyć na tym świecie rozumnie, sprawiedliwie i pobożnie". Wymieniał trudne sytuacje, które nas teraz dotykają i zadawał pytania, ja w tym czasie być dobrym człowiekiem nieprzepełnionym gniewem i zwątpieniem.

"Ale jak tu żyć rozumnie, sprawiedliwie i pobożnie, teraz gdy gnębi nas epidemia? Gdy tylu ludzi już zmarło, a inni są w stanie dużego niepokoju? Gdy z powodu koronawirusa ciągle rośnie liczba zarażonych? Gdy służba zdrowia tylko z największym trudem, odwagą i męstwem może sprostać stojącym przed nią zadaniom?" – pytał podczas homilii.

Arcybiskup Stanisław Gądecki wspierał wiernych podczas liturgii Wigilii Paschalnej

Wszystkie wymienione sytuacje miały pokazać nam, że nawet przy najgorszych próbach możemy odnaleźć Boga, a pandemia może być dla nas czasem na przemyślenia.

"Choć zło nie staje się dobrem – Bóg może jednak ze zła wyprowadzić dobro. Z największego zła moralnego, jakie kiedykolwiek mogło być popełnione, z odrzucenia i zabicia Syna Bożego, spowodowanego przez grzechy wszystkich ludzi, Bóg, w nadmiarze swej łaski, wyprowadził największe dobro: uwielbienie Chrystusa i nasze Odkupienie. Dlatego warto postrzegać okres trwania pandemii jako czas próby i wyboru, zgodnie ze słowami papieża Franciszka: jest to czas wyboru tego, co się liczy, a co przemija; oddzielenia tego, co konieczne od tego, co nim nie jest. Jest to czas przestawienia kursu życia ku Tobie, Panie i ku innym" – powiedział.

Arcybiskup ma nadzieję, że ten czas pomoże nam w odnalezieniu właściwej ścieżki. "W tym roku nasze czuwanie przebiega inaczej niż zwykle. Być może jednak właśnie towarzysząca nam epidemia pomoże nam wyjść z odrętwienia i z żywszą wiarą spojrzeć na to, co nas otacza" – zauważył.

Zobacz także: SIŁACZKI program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oz2d8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oz2d8