Wlej do prania szklankę kawy. Sporo zaoszczędzisz

Wlej do prania szklankę kawy. Sporo zaoszczędzisz

Dodanie do prania kawy może pomóc zachować ciemny kolor ubrań
Dodanie do prania kawy może pomóc zachować ciemny kolor ubrań
Źródło zdjęć: © Getty Images | Weiquan Lin
23.03.2022 10:47, aktualizacja: 23.03.2022 11:56

Dodawanie kawy lub herbaty do prania może brzmieć dziwnie. Niewiele osób wie, że jest to jednak banalny trik, który może znacznie poprawić stan odzieży wyciąganej z pralki. Wystarczy wlać do dozownika lub bębna pralki szklankę zaparzonego napoju bez fusów.

Chociaż producenci zapewniają, że detergenty, które pojawiają się na rynku są coraz bardziej skuteczne, to jednak często podczas prania zmagamy się z problemami. O ile różne odplamiacze najczęściej działają, tak trudno uniknąć jednak spierania się kolorów, zwłaszcza z czarnych ubrań. Na szczęście istnieje bardzo prosta sztuczka, która pozwoli temu zaradzić.

Szklanka kawy do prania uratuje ubrania w ciemnych kolorach. Wlej do pralki

Mało kto pomyślałby, że skutecznym trikiem, który pozwoli dłużej cieszyć się intensywnymi kolorami ubrań jest dodanie do prania szklanki kawy. Kojarzy się ona raczej z niechcianymi plamami, które trudno sprać. A jednak – to właśnie dzięki niej czarne ubrania zachowają swój kolor.

Wystarczy po prostu dodać pół szklanki lub szklankę - w zależności od liczby ubrań - zaparzonej, mocnej kawy bez fusów do prania. Najlepiej wlać ją do dozownika na detergent, można także wlać ją bezpośrednio do bębna. Napar zadziała jak naturalny barwnik i wzmocni kolor naszej odzieży. Najważniejsze jednak, żeby stosować ją wyłącznie do czarnych lub bardzo ciemnych ubrań, jaśniejsze ubrania mogą zostać w ten sposób zniszczone.

Domowe sposoby na pranie. Efekty są zachwycające

Kawa do prania to nie jedyny sposób na zachowanie ciemnego koloru ubrań. Możemy również dodać mocną herbatę bez fusów, w takiej samej ilości - zadziała ona dokładnie tak samo.

Ten prosty ekologiczny sposób może uratować przed wyblaknięciem niejedno czarne ubranie, których najczęściej nie brakuje w naszych szafach. Należy pamiętać również o innych zasadach, które przedłużą życie naszej czarnej i ciemnej odzieży - prać ją tylko wtedy, kiedy jest to faktycznie konieczne oraz nie suszyć w pełnym słońcu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także