Wlej na dno kosza na śmieci. Pożegnasz nieprzyjemne zapachy

Wlej na dno kosza na śmieci. Pożegnasz nieprzyjemne zapachy

Jak się pozbyć przykrego zapachu z kosza na śmieci?
Jak się pozbyć przykrego zapachu z kosza na śmieci?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
12.10.2023 12:33

Niezależnie od tego, jak skrupulatnie segregujesz śmieci i jakich worków używasz, kosz na śmieci to przedmiot, którego zapach jest daleki od przyjemnego. Chyba że zastosujesz jeden prosty, za to skuteczny patent.

Zapach wydobywający się ze śmietników z pewnością nie można zaliczyć do przyjemnych. Jeżeli problem z zapachem nie znika zaraz po wyniesieniu śmieci, oznacza to, że leży on w samym śmietniku. Być może do jego podstawy przykleiły się resztki jedzenia, które uległy rozpadowi. Konieczne jest dokładne umycie śmietnika, a jeśli chcesz zapobiec takim sytuacjom w przyszłości, zastosuj ten prosty patent.

Wlej to na dno śmietnika. Już nigdy nie będzie śmierdział

Nietrudno o zabrudzenie śmietnika. Wystarczy, że worek zostanie nieopatrznie przerwany w jednym miejscu, a cały brud, włącznie z płynami, wyleje się na dno śmietnika. Jeśli nie zostanie on od razu umyty, co z resztą ma miejsce bardzo często, bakterie zaczną się rozkładać. Zapach będzie stawał się coraz bardziej intensywny i co za tym idzie, coraz bardziej nieznośny, zwłaszcza jeśli kosz znajduje się w ciepłym miejscu pozbawionym cyrkulacji powietrza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj o regularnym czyszczeniu śmietnika. W trakcie czyszczenia przedmiotu zastosuj jeden, prosty patent, który zdezynfekuje powierzchnię, a ponadto sprawi, że ze śmietnika będzie wydobywał się przyjemny zapach. Śmietnik wystarczy umyć żelem do dezynfekcji toalet, a po dokładnym umyciu i osuszeniu, na dno śmietnika wylej niewielką ilość żelu. Zahamuje on rozwój bakterii, a po przykrym zapachu nie będzie już śladu.

Czyszczenie to podstawa. Pamiętaj także o segregacji śmieci. Co prawda, każdy z nas jest do tego zobowiązany, jednak nie każdy się do niej stosuje. Segregacja śmieci ułatwia utylizację i jednocześnie, zmniejsza zużycie surowców naturalnych, co wpływa na cały ekosystem. Dzięki segregacji, śmieci wynosi się znacznie częściej, co przekłada się na higienę w śmietniku i zapachy unoszące się w całym domu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta