Wlej w szczeliny. Kaloryfer aż się o to prosi

Wlej w szczeliny. Kaloryfer aż się o to prosi

Ten trik z kaloryferem warto znać
Ten trik z kaloryferem warto znać
Źródło zdjęć: © TikTok | mylittlewiltshirecottage
17.11.2023 08:40, aktualizacja: 17.11.2023 09:36

Jesienią oraz zimą niejednokrotnie zapominamy o wietrzeniu naszych wnętrz, co może sprzyjać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. Jednak istnieje prosty trik na pozbycie się tego problemu. Piękna woń i natychmiastowe odświeżenie gwarantowane. Wystarczy wypróbować trik z kaloryferem oraz płynem do płukania tkanin.

W sezonie jesienno-zimowym, z racji niskich temperatur, zdecydowanie rzadziej otwieramy okna. Chcemy się grzać, a nie wychładzać, co jest zupełnie normalne. Jednak świeże powietrze jest niezbędne do lepszego funkcjonowania. Warto także zaznaczyć, że ciepło sprzyja rozmnażaniu się roztoczy kurzu domowego.

Dodatkowo niewietrzone pomieszczenia kumulują brzydkie zapachy. Jak pozbyć się nieprzyjemnej woni stęchlizny? Jest na to sposób. Wystarczy wypróbować patent z płynem do płukania tkanin. Chodzi o wyczyszczenie nim kaloryferów. Alergicy pokochają ten trik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyłącz kaloryfer i wypróbuj ten patent

Okazuje się, że sposobem na uzyskanie pięknego zapachu w domu czy mieszkaniu jest wyczyszczenie kaloryfera. Trik znalazł się na tiktokowym profilu o nazwie mylittlewiltshirecottage i uzyskał już niemal 20 tysięcy odsłon.

Co będzie ci potrzebne? Przygotuj jedynie sporą miskę, nalej do niej ciepłej wody oraz jedną nakrętkę ulubionego płynu do płukania tkanin. Pierwszym krokiem w całym przedsięwzięciu jest demontaż górnej kratki grzejnika i dokładne wyczyszczenie jej w uprzednio przygotowanej wodzie z dodatkiem płynu do płukania. Następnie należy przetrzeć front i boki kaloryfera.

Piękny zapach w całym domu

Ostatni krok jest kluczowy. Pod grzejnikiem rozłóż ręczniki i umieć pustą miskę. Następnie pachnącą mieszankę wlej od góry do kaloryfera. W ten sposób usuniesz z niego kurz i inne zanieczyszczenia. Oto cały sekret na uzyskanie pięknego zapachu w mieszkaniu. Pamiętaj jednak, że podczas czyszczenia grzejnik musi być zimny.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl