Trik z suszarką robi furorę. Za ogrzewanie zapłacisz o 25 proc. mniej

Trik z suszarką robi furorę. Za ogrzewanie zapłacisz o 25 proc. mniej

Przyłóż suszarkę do grzejnika. Rachunki widocznie spadną
Przyłóż suszarkę do grzejnika. Rachunki widocznie spadną
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne
oprac. WOA
02.11.2023 12:30, aktualizacja: 02.11.2023 18:59

- Wystarczy zwykła suszarka do włosów, aby znacznie obniżyć rachunki - zapewnia Matthew Jenkins, ekspert ds. ogrzewania. Trik z suszarką staje się coraz popularniejszy w sieci. Na czym polega?

W obliczu rosnącej inflacji, poszukiwanie różnych metod oszczędzania pieniędzy staje się coraz bardziej powszechne i nie powinno nikogo dziwić.

Jak poradzić sobie z coraz wyższymi rachunkami za ogrzewanie, zwłaszcza w okresie chłodniejszych miesięcy, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest znacznie większe? Istnieje kilka sprawdzonych metod. Pomocna może okazać się suszarka do włosów. Ten trik zdobywa coraz większą popularność w sieci.

Przyłóż suszarkę do kaloryfera

Jak to możliwe, że suszarka do włosów może pomóc w oszczędzaniu na ogrzewaniu? Ten trik, choć zaskakujący, jest jednocześnie prosty i łatwy do zastosowania. Wystarczy poświęcić kilka chwil, aby znacznie poprawić efektywność działania grzejnika, a co za tym idzie - zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie.

Skuteczność tej metody potwierdza Matthew Jenkins, ekspert ds. ogrzewania z firmy MyJobQuote. Zwraca uwagę, że ten prosty nawyk może być zbawienny dla naszego portfela.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Suszarka oczyści kaloryfer

Wewnątrz żeber grzejników często gromadzi się duża ilość kurzu i innych drobnych zanieczyszczeń. Te zalegające brudy mogą znacznie obniżyć wydajność grzejników, co skutkuje większym zużyciem energii, a co za tym idzie - wyższymi rachunkami.

Jak podaje "The Sun", powołując się na badania przeprowadzone przez Enertek International, obecność kurzu i brudu w grzejnikach może zwiększyć rachunek za ogrzewanie nawet o 25 procent! Czyszczenie wnętrza grzejników może być jednak problematyczne ze względu na trudny dostęp. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi zwykła suszarka do włosów.

Strumień powietrza wydobywający się z suszarki skutecznie usunie z wnętrza grzejnika zalegający kurz i brud, które negatywnie wpływają na efektywność ogrzewania, a co za tym idzie - zwiększają rachunki.

Przed przystąpieniem do czyszczenia, pod grzejnikiem warto położyć ręcznik. W przeciwnym razie cały brud ze środka grzejnika trafi bezpośrednio na podłogę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta