Włóż ziemniaki do zmywarki. Trik petarda

Włóż ziemniaki do zmywarki. Trik petarda

Poznaj nietypowe zastosowanie zmywarki do naczyń
Poznaj nietypowe zastosowanie zmywarki do naczyń
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
22.08.2023 10:43, aktualizacja: 22.08.2023 15:25

Zmywarka to niezwykle przydatne urządzenie, które oszczędza nie tylko wodę i energię, ale przede wszystkim - czas. Choć jest ona przeznaczona do mycia naczyń, to może mieć również inne zastosowanie. Może ułatwić ci przygotowywanie potraw i przetworów.

Zmywanie naczyń to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności domowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup zmywarki. Choć to spory wydatek, to zakup szybko się zwraca, bo zmywarka zużywa niewiele wody, co przekłada się na niższe rachunki.

Wrzuć ziemniaki do zmywarki. Obieranie nie będzie już problemem

Zmywarka to urządzenie przeznaczone do mycia naczyń. Ale nie tylko. Można wykorzystać ją... wyczyszczenia ziemniaków czy do pasteryzacji słoików z przetworami. Jeśli musisz przygotować dużą ilość młodych ziemniaków, otrzep je z piasku, a następnie, ułóż warzywa na górnej i dolnej półce zmywarki. Włącz sprzęt i ustaw program ekologiczny. Nie używaj detergentów. Po zakończonym myciu wyjmij je ze zmywarki i włóż do garnka z wrzącą wodą. Obieranie nie będzie konieczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zmywarka nada się także do pasteryzacji domowych przetworów, takich jak np. dżemy. Jak to zrobić? Do wyparzonych słoików przełóż przygotowane przez siebie przetwory. Zakręć słoik i połóż go do góry dnem. Następnie, wstaw słoiki do zmywarki i ustaw program o możliwie najwyższej temperaturze, zazwyczaj jest to 70 stopni Celsjusza.

Po zakończonym programie wyjmij słoiki i ponownie postaw je do góry dnem. Zostaw je tak na 24 godziny, a po tym czasie odwróć je i sprawdź, czy wieczko jest już wklęsłe. Jeśli tak, oznacza to, że pasteryzacja przebiegła pomyślnie. Tak przygotowane przetwory możesz przechowywać nawet przez kilkanaście miesięcy.

Jak przedłużyć życie zmywarki?

Energooszczędna zmywarka to wydatek wynoszący przynajmniej 1000 złotych. Jeśli chcesz, żeby bezawaryjnie służyła ci przez lata, powinno się ją regularnie czyścić. Najlepiej raz w miesiącu. Nie musisz używać drogich detergentów. Wystarczą ci dwa składniki, które kupisz w każdym sklepie. Tymi składnikami jest ocet i soda oczyszczona.

Jak wyczyścić zmywarkę? Wyjmij wszystkie elementy. Odkręć filtr i wyczyść go dokładnie za pomocą gąbki i płynu do mycia naczyń. Gąbką przetrzyj też wnętrze i półki. Na dno zmywaki wysyp szklankę sody oczyszczonej i szklankę octu. Na końcu, włóż wszystkie elementy z powrotem i włącz program, który wynosi przynajmniej 60 stopni Celsjusza. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń, bakterii czy pleśni. Czyszcząc ją regularnie, unikniesz kosztownych napraw.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta