Trwa ładowanie...

Wojciech Szczęsny ma z mamą Alicją wyjątkowe relacje. To ona stoi za jego sukcesem

Wojciech Szczęsny jest czołowym zawodnikiem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Można powiedzieć, że sport ma we krwi, ponieważ zarówno mama, jak i tata, byli z nim związani. Maciej Szczęsny także grał w reprezentacji piłki nożnej, natomiast Alicja Szczęsna - reprezentacji piłki ręcznej. Bramkarz nie ukrywa, że to właśnie mama jest jedną z kobiet, które stoją za jego sukcesem.

Wojciech Szczęsny ma z mamą Alicją wyjątkowe relacjeWojciech Szczęsny ma z mamą Alicją wyjątkowe relacjeŹródło: Instagram
d1jabci
d1jabci

Wojciech Szczęsny i jego brat Jan byli wychowywani głównie przez mamę - Alicję Szczęsną. Ich ojciec, Maciej Szczęsny, poświęcał się od ich dziecięcych lat karierze piłkarskiej, a ze względu na granie m.in. w Reprezentacji Polski w piłce nożnej, był w ciągłych rozjazdach. Alicja Szczęsna wzięła więc wszystko na swoje barki i chciała zapewnić synom jak najlepsze dzieciństwo. Choć ona także była związana ze sportem już od 10. roku życia, macierzyństwo i wychowanie synów było dla niej najważniejsze.

- Tata (Maciej Szczęsny - przyp. red.), siłą rzeczy - nawet jakby chciał - nie mógł się tymi dziećmi zająć. Grał w Łodzi, potem w Krakowie, a my mieszkaliśmy w Warszawie. Bywało tak, że przez dwa miesiące nie widział się z chłopcami. Wszystko było na mojej głowie - opowiadała Alicja Szczęsna w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" w 2012 roku.

Wojciech Szczęsny ma z mamą wyjątkowe relacje

- Nie mogłam inaczej wychować synów. Bez sportu. Geny sportowe odziedziczyli po obojgu rodzicach. Ja od 10. roku życia trenowałam sport wyczynowo. (...) Maciek trenował piłkę nożną, a ja piłkę ręczną, dlatego Wojtek tak dobrze kopie i łapie - mówiła.

Alicja Szczęsna poprzez sport chciała także uchronić synów przed wszystkim, co złe. Mieszkając na warszawskiej Pradze chłopcy szybko mogli wpaść w nieodpowiednie towarzystwo czy sięgać po używki. Uprawianie sportu miało wypełniać im wolny czas.

d1jabci

- Chciałam przede wszystkim, by (dzieci - przyp. red.) robiły to samo co ja - uprawiały sport. Mieszkaliśmy na Pradze. Trudna dzielnica, trudne środowisko. Sport bardzo mi pomógł w wychowaniu. Synom nie przyszło do głowy, żeby stanąć pod klatką z chłopakami, pić piwo. Nawet jeśli mieliśmy chwilę wolną, to szliśmy na rower - oznajmiła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matka Szczęsnego o ślubie: "Oni się długo przygotowywali, chcieli, żeby to było przed Euro"

Alicja Szczęsna stoi za sukcesem syna

Wojciech Szczęsny nigdy nie ukrywał, jak wiele zawdzięcza swojej mamie. W poście z okazji Dnia Matki w 2020 roku sam stwierdził, że Alicja Szczęsna jest jedną z kobiet, które stoją za jego sukcesem. Drugą natomiast jest jego żona, Marina Łuczenko-Szczęsna.

d1jabci

"Mówią, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kochająca kobieta... za moimi sukcesami stoją dwie! Obie najwspanialsze, obie najpiękniejsze, obie najkochańsze! Dwa największe skarby. Dwie najlepsze mamy na świecie! Wszystkiego dobrego z okazji waszego święta!" - pisał wówczas Wojciech Szczęsny na swoim profilu Instagramie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1jabci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jabci