Wojciech Szczęsny ma z mamą Alicją wyjątkowe relacje. To ona stoi za jego sukcesem

Wojciech Szczęsny ma z mamą Alicją wyjątkowe relacje
Wojciech Szczęsny ma z mamą Alicją wyjątkowe relacje
Źródło zdjęć: © Instagram

23.11.2022 15:42, aktual.: 23.11.2022 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojciech Szczęsny jest czołowym zawodnikiem Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Można powiedzieć, że sport ma we krwi, ponieważ zarówno mama, jak i tata, byli z nim związani. Maciej Szczęsny także grał w reprezentacji piłki nożnej, natomiast Alicja Szczęsna - reprezentacji piłki ręcznej. Bramkarz nie ukrywa, że to właśnie mama jest jedną z kobiet, które stoją za jego sukcesem.

Wojciech Szczęsny i jego brat Jan byli wychowywani głównie przez mamę - Alicję Szczęsną. Ich ojciec, Maciej Szczęsny, poświęcał się od ich dziecięcych lat karierze piłkarskiej, a ze względu na granie m.in. w Reprezentacji Polski w piłce nożnej, był w ciągłych rozjazdach. Alicja Szczęsna wzięła więc wszystko na swoje barki i chciała zapewnić synom jak najlepsze dzieciństwo. Choć ona także była związana ze sportem już od 10. roku życia, macierzyństwo i wychowanie synów było dla niej najważniejsze.

- Tata (Maciej Szczęsny - przyp. red.), siłą rzeczy - nawet jakby chciał - nie mógł się tymi dziećmi zająć. Grał w Łodzi, potem w Krakowie, a my mieszkaliśmy w Warszawie. Bywało tak, że przez dwa miesiące nie widział się z chłopcami. Wszystko było na mojej głowie - opowiadała Alicja Szczęsna w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" w 2012 roku.

Wojciech Szczęsny ma z mamą wyjątkowe relacje

- Nie mogłam inaczej wychować synów. Bez sportu. Geny sportowe odziedziczyli po obojgu rodzicach. Ja od 10. roku życia trenowałam sport wyczynowo. (...) Maciek trenował piłkę nożną, a ja piłkę ręczną, dlatego Wojtek tak dobrze kopie i łapie - mówiła.

Alicja Szczęsna poprzez sport chciała także uchronić synów przed wszystkim, co złe. Mieszkając na warszawskiej Pradze chłopcy szybko mogli wpaść w nieodpowiednie towarzystwo czy sięgać po używki. Uprawianie sportu miało wypełniać im wolny czas.

- Chciałam przede wszystkim, by (dzieci - przyp. red.) robiły to samo co ja - uprawiały sport. Mieszkaliśmy na Pradze. Trudna dzielnica, trudne środowisko. Sport bardzo mi pomógł w wychowaniu. Synom nie przyszło do głowy, żeby stanąć pod klatką z chłopakami, pić piwo. Nawet jeśli mieliśmy chwilę wolną, to szliśmy na rower - oznajmiła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Alicja Szczęsna stoi za sukcesem syna

Wojciech Szczęsny nigdy nie ukrywał, jak wiele zawdzięcza swojej mamie. W poście z okazji Dnia Matki w 2020 roku sam stwierdził, że Alicja Szczęsna jest jedną z kobiet, które stoją za jego sukcesem. Drugą natomiast jest jego żona, Marina Łuczenko-Szczęsna.

"Mówią, że za każdym sukcesem mężczyzny stoi kochająca kobieta... za moimi sukcesami stoją dwie! Obie najwspanialsze, obie najpiękniejsze, obie najkochańsze! Dwa największe skarby. Dwie najlepsze mamy na świecie! Wszystkiego dobrego z okazji waszego święta!" - pisał wówczas Wojciech Szczęsny na swoim profilu Instagramie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także