Wrzuć garść do stojaka. Choinka przestanie gubić igły

Kupno żywej choinki na święta Bożego Narodzenia ma swoje wady i zalety. Jak wiadomo, jednym z minusów jest to, że szybko zacznie ona gubić igły, które zanieczyszczą powierzchnię wokół niej. Można temu jednak zapobiec.

Kupno żywej choinki na Święta Bożego Narodzenia ma swoje wady i zalety
Kupno żywej choinki na Święta Bożego Narodzenia ma swoje wady i zalety
Źródło zdjęć: © Getty Images | Catherine McQueen

18.12.2023 | aktual.: 18.12.2023 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez żywej choinki w domu. Choć wybór drzewek jest ogromny, każde z nich zacznie w pewnym momencie się "sypać", czyli gubić igły. Warto wiedzieć, że można temu zapobiec. Istnieją triki, które są sprawdzone i skuteczne.

Choinka przestanie gubić igły

Jednym ze sposobów na uniknięcie "sypania" się choinki, jest wrzucenie do stojaka z wodą, w którym się znajduje, kilku miedzianych monet o dowolnym nominalne, np. dwa grosze. Pamiętaj, że monety muszą być miedziane, ponieważ miedź działa bakteriobójczo, dzięki czemu zabije wszystkie niepożądane mikroorganizmy, osłabiające drzewko. W efekcie choinka zgubi o wiele mniej igieł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak dbać o choinkę?

Utrzymanie żywej choinki tak, aby służyła nam przez cały okres świąteczny, nie jest łatwym zadaniem. Z tego też względu warto pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią nam dbanie o drzewko, aby nie tylko stało jak najdłużej, ale i pięknie się prezentowało.

  1. Kupuj choinkę z głową. Świerk pospolity, który jest często wybierany, nie jest niestety wytrzymały. Lepiej postawić na jodłę - mniej wrażliwą na warunki klimatyczne i łatwiejszą w pielęgnacji.
  2. Choinkę postaw w chłodniejszym miejscu - najlepiej przy oknie. Unikaj przestrzeni blisko grzejnika.
  3. Drzewko wstaw do zbiornika z ciepłą wodą. Dzięki temu zwiększysz jego chłonność.
  4. Zadbaj o regularne podlewanie. Choinka usycha najczęściej wskutek niewystarczającej ilości wody. Opadanie igieł spowolni również podlewanie drzewka wodą z cukrem lub solą.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Komentarze (2)