Blisko ludziWrzuć monety do umywalki w hotelu. Sprawdzony trik turystów

Wrzuć monety do umywalki w hotelu. Sprawdzony trik turystów

Poznaj niezawodny trik z monetami
Poznaj niezawodny trik z monetami
Źródło zdjęć: © WP Kobieta
28.10.2022 12:28, aktualizacja: 28.10.2022 13:25

Niezależnie od tego, jak często podróżujesz, musisz poznać ten trik. Jest bardzo prosty, a ma zbawiennie działanie. Zajmie dosłownie kilka sekund. Wystarczy, że wrzucisz na dno umywalki kilka większych monet i gotowe. Jaki efekt uzyskasz?

Plamy na ukochanej sukience to prawdziwa zmora. Szczególnie, jeżeli na wyjazd bierze się ograniczoną ilość rzeczy. Bo jak ją wyczyścić, skoro nie ma pralki? Poplamione przypadkowo ubrania to bardzo częsty problem. A to rozleje się kawa, a to skapnie pesto przy jedzeniu ulubionego makaronu. Zamiast spokojnego posiłku, są wtedy nerwy i niepotrzebny stres. Staramy sobie radzić, jak możemy, dlatego naturalnie korzystamy z umywalki.

Na czym polega trik z monetami w umywalce?

Czasami zdarza się tak, szczególnie w publicznych łazienkach i hotelowych toaletach, że umywalki nie mają zatyczki. Nie ma wówczas możliwości zatkania odpływu, a to jest konieczne, żeby porządnie wyprać poplamione ubranie. Tu z pomocą przychodzi niezawodny trik dla turystów. Potrzebujesz do niego worka foliowego i kilku monet. Połóż folię na dnie umywalki, a w miejsce odpływu wyłóż większe monety. Następnie napełnij umywalkę wodą i wypierz brudne ubranie. Kiedy już to zrobisz, pamiętaj, żeby wyjąć monety i worek, oraz spłukać zlew.

Jak "wyprasować" ubrania bez żelazka?

Nie tylko brak pralki, ale także żelazka może być podczas podróży źródłem frustracji. W tej sytuacji doświadczeni podróżnicy także przychodzą z pomocą i przedstawiają swoje niezawodne triki na prasowanie ubrań bez tego urządzenia.

Ile razy zdarzyło się, że nawet idealnie wyprasowana koszula czy sukienka po podróży i wyjęciu z walizki wygląda tak, jakby żelazko nigdy jej nie dotknęło? Całe szczęście istnieje sposób, który pozwala na wyprasowanie ubrań bez użycia prądu. Wystarczy powiesić ubrania na kabinie prysznicowej, a następnie wziąć gorący prysznic, uważając, żeby nie zmoczyć nadto odzieży. Wilgoć pary, która pojawi się przy używaniu ciepłej wody, sprawi, że tkaniny się rozprostują.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta