Blisko ludziWrzuciła filmik z wesela. "Co druga w białej sukience"

Wrzuciła filmik z wesela. "Co druga w białej sukience"

Czy kreacje gości rzeczywiście mają aż tak duże znaczenie?
Czy kreacje gości rzeczywiście mają aż tak duże znaczenie?
Źródło zdjęć: © Getty Images | Studio Zanello/Streetstock Images/Blend Images
oprac. IWC

08.11.2021 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy wypada założyć białą sukienkę na czyjś ślub i wesele? Zdania na ten temat są podzielone, a goście w takich kreacjach wzbudzają zawsze wiele emocji. Tak było i tym razem, kiedy jedna z tiktokerek opublikowała filmik z wesela swojej siostry. Niektórych oburzyła liczba kobiet w białych sukniach.

Według powszechnie znanej, niepisanej tradycji, panie zaproszone na ślub i wesele nie powinny zakładać czarnej ani białej sukienki. Czarny jest bowiem kolorem, który kojarzy się z żałobą, a biały powinien być zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Co więcej, ta druga zasada nie dotyczy wyłącznie czystej bieli, ale też wszystkich jej odcieni.

Założenie białej sukienki przez zaproszoną na wesele kobietę dla jednych jest wielkim nietaktem, a dla innych tradycją, którą powinna odejść do lamusa. Niezależnie od naszych własnych przekonań, warto pamiętać, że w tym wyjątkowym dniu najważniejsza jest panna młoda i dobrze się upewnić, czy zakładając białą suknię, nie zrobimy jej przykrości.

Pochwaliła się się filmikiem z wesela. Niektórzy byli zniesmaczeni

Tiktokerka Sylwanka0703 opublikowała na swoim profilu krótką migawkę z wesela swojej siostry. Widzimy na nim, jak tańczy z panną młodą, a wokół bawią się pozostali goście. Uwagę obserwatorów przykuła jednak inna rzecz. Otóż wiele kobiet miało na sobie białą suknię, co nie wszystkim się spodobało.

"Wyprosiłabym, gdyby ktoś przyszedł na mój ślub w białej sukience", "Te krótkie, białe sukienki jeszcze spoko, ale te długie to już lekka przesada. Myślałam, że to podwójne wesele przez chwilę", "Jak można ubrać długą, białą sukienkę na czyjeś wesele?", "Tam co druga w białej sukience" - to tylko niektóre z negatywnych komentarzy.

Co na to siostra panny młodej?

Część komentujących jednak nie szczędziła komplementów i stanęła po stronie kobiet, które pojawiły się na weselu w bieli: "Jezu, ludzie teraz mają problem, że ktoś przyszedł w białej sukience. Chyba każdy zaproszony wie, która to panna młoda i chyba jej nie pomyli", "Kiedyś się nie patrzyło, czy biała, długa, krótka, ważne, żeby się dobrze bawić".

Tiktokerka odniosła się do jednego z nieprzychylnych komentarzy, zapewniając, że panna młoda "oczywiście była pytana, czy można założyć ten kolor i w przeciwieństwie do ciebie nie żyje w średniowieczu i nie widzi w tym problemu". Sprawa jednak nie dawała jej spokoju i postanowiła nagrać filmik, w którym porusza "problem" białych sukni na weselu.

Tiktorka uznała, że to doskonały pretekst, by zastanowić się, co tak naprawdę jest ważne w tym dniu. "Czy naprawdę tak istotną rolę odgrywa to, jak ubrani są goście?" O wiele ważniejsze według kobiety jest to, by cieszyć się najbliższymi tym wyjątkowym dniem, a nie oczekiwać, że będzie on tak idealny, jak sobie wymarzyła. "Otóż życia nie zaplanujesz, tak jak nie zaplanujesz tego dnia" - podsumowała.

Ciekawe jesteśmy, jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (58)
Zobacz także