ModaWskazówki przy wyborze obrączek ślubnych. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę

Wskazówki przy wyborze obrączek ślubnych. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę

Wskazówki przy wyborze obrączek ślubnych. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę
Źródło zdjęć: © 123RF
Monika Zonenberg

11.05.2018 15:17, aktual.: 14.05.2018 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obrączki to wyjątkowa biżuteria. Symbol miłości i wierności nosimy na co dzień, ważne więc, by były wytrzymałe i piękne. Zobacz, czym się kierować podczas ich wyboru i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Materiał
Najczęściej wykorzystywanym materiałem do wyrobu obrączek jest złoto. Jest to metal trwały, długowieczny i wytrzymały. Ma także kilka wersji kolorystycznych, dzięki czemu każdy znajdzie wersję, która mu odpowiada. Złoto jest eleganckie, uniwersalne i pięknie wygląda na dłoni. Srebro wybieramy rzadko, gdyż jest mniej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jeśli wolisz biały kolor obrączek, wybierz białe złoto, którego odcień przypomina srebro, jednak jest długowieczne i dużo bardziej odporne. Drugą opcją są obrączki platynowe, które przypominają kolor srebrny. Platyna jest metalem rzadko spotykanym, więc cena takich obrączek jest bardzo wysoka. Jeśli masz problem z alergią, warto rozważyć zakup obrączek tytanowych. Materiał ten jest twardy, a więc odporny na wszelkie uszkodzenia, a przy tym najmniej alergiczny.

Szerokość obrączek
Wybierając obrączki, musisz podjąć decyzję o jej szerokości. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na szerokość klasyczną, bardzo dużą lub wąski model. Do wyboru są szerokości zaczynające się od 3 mm, a sięgające aż do 8 mm. Jeśli nie przepadasz za bardzo wyrazistą biżuterią, węższe modele będą dla ciebie najodpowiedniejsze. Nie rzucają się bardzo w oczy, są lekkie i nie ograniczają ruchu palców. Ich minimalistyczny design jest ponadczasowy. Szersze obrączki spodobają się kobietom, które noszą biżuterię na co dzień i lubią błyskotki. Pamiętaj, że wraz z szerokością wzrasta waga obrączek, a co za tym idzie - cena.

Obraz
© Shutterstock.com

Styl obrączek
Najbardziej klasycznym modelem są obrączki ze złota. Miłym urozmaiceniem tych tradycyjnych jest cyrkonia osadzona w damskiej wersji. Jeśli chcesz mieć obrączkę w oryginalnym stylu, postaw na ciekawe nacięcia czy łączenie materiałów. Wysadzane lub dwukolorowe obrączki nie umkną niczyjej uwadze i będą odróżniać się od tych zaprojektowanych zgodnie z ideą prostoty.

Profil obrączek
Odpowiednie wyprofilowanie obrączek wpływa na wygodę i komfort użytkowania. Wewnętrzny profil jest najczęściej płaski i skonstruowany w taki sposób, żeby nie kaleczył i nie odciskał się na palcu przy zwykłym funkcjonowaniu. Profil zewnętrzny zależy od projektu i stylu obrączek. Może przyjąć formę zaokrągloną, płaską, płaską fazowaną i wklęsłą. Wygodne wyprofilowanie ułatwia także zdejmowanie i zakładanie obrączki, zapobiegając dużemu tarciu pierścionka o skórę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także