Fetor ze zlewu ulotni się w mig. Wsyp brązowy proszek

Fetor ze zlewu ulotni się w mig. Wsyp brązowy proszek

Jak odetkać zatkany zlew w kuchni?
Jak odetkać zatkany zlew w kuchni?
Źródło zdjęć: © archiwum prywatne
14.02.2024 14:42, aktualizacja: 14.02.2024 15:54

W kuchennym odpływie lądują resztki jedzenia i detergentów. To prowadzi do zatkania rur i powolnego odpływu wody. Często też kończy się nieprzyjemną wonią unoszącą się w całym pomieszczeniu. Doradzamy, jak pozbyć się brzydkiego zapachu i odetkać zlew.

W trakcie sprzątania kuchni ważne jest dokładne przetarcie blatów i umycie zlewu. Zdarza się, że czynność porządkowania tego pomieszczenia zajmie nam więcej czasu niż byśmy chcieli. Wszystko z powodu nagromadzonych resztek jedzenia i brudu, który zbiera się w odpływie. To właśnie z tego powodu w kuchni możesz poczuć odpychający odór. 

Silne detergenty mogą uszkodzić rury, a dodatkowo drażnią nasz układ oddechowy. Okazuje się, że jeden prosty patent może w tani i skuteczny sposób rozwiązać problem zatkanego zlewu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu ze zlewu

Nieprzyjemna woń w kuchni czasami bywa trudna do zlokalizowania. Możesz mieć wrażenie, że odór spowodowany jest brudną zmywarką, starą potrawą w lodówce lub po prostu jest to kwestia niewyniesionych śmieci. Prawda może okazać się jednak zupełnie inna. Ze względu na nagromadzone odpady spożywcze czy środki do mycia naczyń, brzydki zapach może wydobywać się z odpływu. 

W takim przypadku warto sięgnąć po popularną przyprawę, której cena wynosi 2-3 zł za saszetkę. Do odpływu wsyp 4 łyżeczki cynamonu i odczekaj około 30 minut. Następnie zalej gorącą wodą, a brzydka woń dosłownie się ulotni.

Jak odetkać zlew w kuchni?

Jeżeli problem spowodowany jest mydlinami, możesz zagotować litr wody, a następnie przelać nią zlew. Zator spowodowany osadem można odetkać mieszanką gorącej wody z octem. Innym trikiem jest użycie sody z octem. Wymieszaj te dwa składniki, wlej do odpływu, poczekaj 20 minut, a na koniec użyj bardzo ciepłej wody do zalania i odetkania rur. W tym przypadku warto jednak sięgnąć po gumowe rękawiczki i zachować bezpieczny dystans, ponieważ roztwór może podrażnić.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta