Blisko ludziWsyp kwasek cytrynowy do pralki. Efekt zaskoczył już niejednego

Wsyp kwasek cytrynowy do pralki. Efekt zaskoczył już niejednego

Wsyp kwasek cytrynowy do pralki. Efekt zaskoczył już niejednego
Wsyp kwasek cytrynowy do pralki. Efekt zaskoczył już niejednego
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
12.10.2022 19:06

Pralka jest z pewnością urządzeniem niezastąpionym, które wykorzystujemy średnio co kilka dni. Warto więc z tego powodu co jakiś czas zająć się jej czyszczeniem - pozbyć się nieprzyjemnego zapachu czy chociażby resztek detergentów, które w połączeniu z wilgocią tworzą idealne warunki do rozwoju pleśni i grzybów. Jak to zrobić? Wystarczy, że użyjemy kwasku cytrynowego.

Niezależnie od tego, czy korzystamy z pralki co kilka dni czy może codziennie, warto jest ją regularnie czyścić, aby samemu nie stworzyć problemu z późniejszym pojawieniem się pleśni czy grzybów. Nie musimy kupować do tego specjalnych detergentów, bo (jak to najczęściej bywa) najlepszy posiadamy w domu. Zajrzyjcie do szafek kuchennych. Macie tam może trochę kwasku cytrynowego?

Domowe czyszczenie pralki

Domowy sposób na czyszczenie pralki za pomocą kwasku cytrynowego jest naprawdę prosty. Wystarczy, że wsypiemy ok. 120 gram kwasku, czyli mniej więcej 1/3 szklanki do pojemnika na pranie i włączymy urządzenie na najdłuższy cykl z wysoką temperaturą. Dzięki temu pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu, ale również grzybów i bakterii.

Uwaga! Kwasek cytrynowy możemy zastąpić płynem do płukania jamy ustnej. Efekt będzie taki sam.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki?

Jeżeli chcecie pozbyć się z pralki wyłącznie brzydkiego zapachu, możecie wykorzystać do tego mieszankę sody oczyszczonej i octu (to także znajdziecie zapewne w kuchni). Wystarczy, że do pojemnika na proszek wlejecie pół szklanki octu, a do bębna - pół opakowania sody oczyszczonej. Następnie nastawcie program na 90 stopni i gotowe!

Jeżeli nie chcecie marnować wody, wrzućcie do pralki brudne ubrania. Ocet może zostawić na nich jednak nieprzyjemny zapach, dlatego po skończonym cyklu dodajcie do pralki odrobinę ulubionego detergentu. Później nastawcie cykl płukania z wirowaniem.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.