Wsyp na dno doniczki. Skrzydłokwiat od razu "wystrzeli"

Wsyp na dno doniczki. Skrzydłokwiat od razu "wystrzeli"

Wsyp na dno doniczki. Skrzydłokwiat będzie rósł jak szalony
Wsyp na dno doniczki. Skrzydłokwiat będzie rósł jak szalony
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | ([None] (Photographer) - [None]
02.12.2023 14:35, aktualizacja: 02.12.2023 16:04

Jego kwiaty przypominają kształtem skrzydła, stąd nazwa - skrzydłokwiat. Przy odpowiedniej pielęgnacji potrafią zdobić roślinę przez wiele miesięcy. Ale co robić, kiedy liście więdną, bledną i żółkną? Wystarczy odpowiednio zadbać o podłoże, a kwiat momentalnie "odżyje".

Skrzydłokwiat to wyjątkowa roślina, zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości. Posiada błyszczące i ciemnozielone liście oraz kontrastujące kwiaty w białym kolorze o ciekawym kształcie. Ponadto roślina pozwala stworzyć w pomieszczeniu optymalny mikroklimat, oczyszczając powietrze z substancji toksycznych. Jednak potrzebuje odpowiednich warunków, aby w pełni zaprezentować swój piękny wygląd.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To uratuje zalaną roślinę

Jeśli liście skrzydłokwiatu więdną - mimo, że nie jest wystawiony na bezpośredni dostęp promieni słonecznych - prawdopodobnie roślina została przesuszona lub zalana. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu nie przekracza 21 st.C., a ty systematycznie podlewasz skrzydłokwiat (1-3 razy w tygodniu), to oznacza, że korzenie duszą się i gniją bez dostępu powietrza poprzez zalanie. Co robić w takiej sytuacji?

Zwiędnięte liście uratuje wyjęcie rośliny z doniczki i wsypanie na jej dno dwu lub trzy centymetrowej warstwy drenażu (wystarczą drobne kamienie bądź żwir). Następnie należy ponownie umieścić skrzydłokwiat w doniczce i wstrzymać się z podlewaniem przez kolejne dni. Pamiętaj jednak, żeby nie dopuścić do przesuszenia rośliny.

Jak pielęgnować tę roślinę?

Skrzydłokwiat lubi wilgoć, zraszanie i umiarkowane nawożenie, które latem nie powinno odbywać się częściej niż raz na dwa tygodnie. Roślinę najlepiej umieścić na kamykach na podstawce z wodą. Nie należy zapominać także przecieraniu liści z kurzu, aby wykorzystać w pełni ich właściwości. Jeśli kolor liści odbiega od intensywnej zieleni, wpadając w żółtawe odcienie, spróbuj przestawić kwiat w półcień, nieco dalej od okna. To powinno pomóc roślinie.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także