Wsyp trzy łyżki na dno kosza. W hotelach też tak robią

Wsyp trzy łyżki na dno kosza. W hotelach też tak robią

Jak pozbyć się przykrego zapachu ze śmieci?
Jak pozbyć się przykrego zapachu ze śmieci?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.03.2023 13:53, aktualizacja: 08.03.2023 14:09

Zapach wydobywający się z kosza na śmieci ciężko określić mianem przyjemnego, zwłaszcza jeśli w jednym pojemniku są zmieszane różne odpady. Czy można go jakoś zneutralizować? Podobno w hotelach robią tak nie od dziś.

Jeśli śmieci nie są segregowane zgodnie z obowiązującym w całym kraju podziałem, zapach odpadów zmieszanych pozostawia wiele do życzenia. Wszystko przez resztki jedzenia wraz z plastikowymi opakowaniami po rybach, mięsie, wędlinach czy skorupkach jaj. Wszystko to tworzy razem mieszankę wybuchową.

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kosza?

Przede wszystkim, należy segregować śmieci i wyrzucać je możliwie jak najczęściej. Poza tym jest kilka sprytnych sposobów, które pozwalają na zneutralizowanie przykrych zapachów z kosza. Wystarczy wykorzystać kilka składników, które większość z nas ma w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Skórki z cytrusów: na dnie worka na śmieci należy umieścić skórki z wybranych cytrusów, takich jak mandarynki, pomarańcze, grejpfruty czy cytryny. Skórki z cytrusów zawierają bardzo dużo olejków eterycznych, które skutecznie neutralizują przykre zapachy.

Soda oczyszczona: na dno worka na śmieci należy wsypać trzy łyżki sody oczyszczonej. Soda oczyszczona "pochłania" zapachy, dlatego też wiele osób wstawia talerzyk z sodą do lodówki, aby żywność nie przechodziła aromatami.

Ocet: bywa, że to nie śmieci wytwarzają nieprzyjemny zapach, a sam kosz, który jest po prostu brudny. W takim przypadku warto dokładnie wyszorować go za pomocą detergentu, a na końcu, wlać do niego pół szklanki octu i około trzech ciepłej wody. Taką octową mieszankę należy odstawić na jakiś czas, po czym wylać ją z kosza, a sam pojemnik dokładnie osuszyć. Po takim zabiegu nie będzie śmierdział.

Stare gazety: to sposób jeszcze z czasów PRL, jednak nadal jest bardzo skuteczny. Jeśli masz w domu stare gazety, które nadają się co najwyżej na makulaturę, warto wyłożyć je na dnie worka na śmieci.

Olejki eteryczne: olejki eteryczne to skoncentrowane wyciągi z różnych ziół i roślin. Zapach jest na tyle intensywny, że czasem wystarczy kropla, aby zapach rozniósł się po pomieszczeniu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl