Wszyscy ją wyrzucają. Błąd. Zatyczka od oleju ma ukrytą funkcję

Ukryta funkcja zatyczki od oleju
Ukryta funkcja zatyczki od oleju
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne
oprac. PŻm

23.11.2023 15:54, aktual.: 23.11.2023 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olej jest nieodłącznym składnikiem naszej codziennej kuchni. Niestety, zdarza się, że przez ogromny otwór po zerwaniu szczelnego zabezpieczenia, lejemy go zbyt dużo. Ale nie martw się, okazuje się, że olej można wykorzystać ponownie. Jak to zrobić?

Nalewanie oleju bezpośrednio z butelki często prowadzi do tego, że na naszej patelni lub talerzu ląduje go zbyt dużo. Okazuje się, że winowajcą jest zawleczka, którą często bezmyślnie wyrzucamy do kosza. Istnieje jednak prosty sposób, by temu zapobiec.

Poznaj ukrytą funkcję zatyczki od oleju

Zatyczka od oleju, którą zwykle wyrzucamy, ma funkcję, o której wielu z nas nie ma pojęcia. Dzięki niej możemy łatwiej odmierzyć odpowiednią ilość tłuszczu podczas gotowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak więc wykorzystać w pełni zamknięcie dołączone do fabrycznej butelki? Aby przekonać się, jak działa ten trik, wystarczy otworzyć butelkę i oderwać szczelną zawleczkę.

To jednak nie wszystko. Tym razem, zamiast wyrzucić zawleczkę do kosza, odwrócić ją do góry nogami i włóż do otworu, z którego wypływa olej. Właśnie w ten prosty sposób stworzymy praktyczny dozownik, który może uratować wiele naszych potraw.

Zawsze wyrzucasz zatyczkę od oleju? Zobacz jak ją wykorzystać!

Jaki olej jest wybrać?

Na sklepowych półkach możemy znaleźć wiele rodzajów oleju. Okazuje się jednak, że przy jego wyborze powinniśmy kierować się nie tylko ceną. Mimo że obecnie oleje i oliwy nie należą do najtańszych, warto czasami odrobinę dopłacić, by używać naprawdę dobrego produktu.

W tym przypadku najlepszą z opcji będzie olej roślinny, który słynie ze swoich zdrowotnych właściwości. Nie każdy bowiem wie, że jest on bogaty w kwasy omega-3 i omega-6, a także witaminy A, D, E, K, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto również wiedzieć, że wykorzystywany w odpowiednich ilościach może obniżać cholesterol LDL i trójglicerydy.

Stając przed wyborem oleju roślinnego, naszą uwagę powinien zwrócić przede wszystkim ten tłoczony na zimno. Słynie on z dobroczynnych właściwości, które mogą przeciwdziałać m.in. chorobom serca, a nawet otyłości. Należy jednak pamiętać, że tego typu oleje nie nadają się do wykorzystywania na ciepło.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także