ycipk-36cd8u

Wypadają ci włosy? Zrezygnuj z tego napoju

Wypadanie włosów dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przede wszystkim przyczyną jest zła dieta pozbawiona witamin i mikroelementów. Okazuje się jednak, że nie tylko pokarm jest tu kluczowy. Dermatolodzy zdradzają, z jakiego napoju zrezygnować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeciętnemu człowiekowi wypada ok. 100 włosów dziennie
Przeciętnemu człowiekowi wypada ok. 100 włosów dziennie (123RF)
ycipk-36cd8u

Według dermatologów przeciętnemu człowiekowi wypada ok. 100 włosów dziennie. Oczywiście, utrata włosów związana jest nie tylko z dietą, ale również z genetyką czy wiekiem.

Okazuje się, że rezygnacja z pewnych produktów może mieć jednak zbawienny wpływ na nasz organizm. Nawet jeśli staramy się jeść sałatki, to większość z nas popełnia błąd przy wyborze napoju. Amerykańscy lekarze informują, że picie w dużej ilości kawy, herbaty czy napojów gazowanych sprzyja wypadaniu włosów.

ycipk-36cd8u

Przede wszystkim należy zrezygnować z cukru, który spożywamy w nadmiernej ilości. "Zbyt dużo cukru może prowadzić do stanów zapalnych na poziomie komórkowym" – ujawniła amerykańska dermatolog Francesca Fusco w rozmowie z portalem Yahoo.

"Skóra głowy, tak jak inne tkanki, podlega szkodliwym skutkom wspomnianych stanów zapalnych. A to może wynikać z przyjmowania zbyt duzych ilości słodkich i do tego przetworzonych pokarmów oraz napojów" – dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-36cd8u

Zobacz także: Włosy proste na co dzień

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-36cd8u

ycipk-36cd8u
ycipk-36cd8u