Trwa ładowanie...
sennik
JBR
23-09-2022 18:36

Wypadające zęby to popularny sen. Wielu mówi, że to zły omen

Zakłada się, że człowiek przesypia około jedną trzecią swojego życia. W tym czasie umysł wytwarza liczne obrazy, które określa się mianem snów. Te mogą być piękne i przyjemne, a mogą być koszmarami. Są jednak i takie, które od wieków budzą strach, ze względu na powtarzane od pokoleń interpretacje. Jednym z nich jest sen o wypadających zębach.

Share
Wypadające zęby to popularny senWypadające zęby to popularny senŹródło: Pexels
d46jxe0

Sny to nocne wytwory ludzkiej wyobraźni, najczęściej są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w czyimś życiu. I tak, gdy ktoś stresuje się trudnym egzaminem, może śnić np. o tym, że wchodzi na salę kompletnie nago lub nie rozumie ani jednego pytania.

Wiele osób nie pamięta swoich snów lub po przebudzeniu szybko o nich zapomina. Są jednak i tacy, którzy szczegółowo analizują nocne wytwory wyobraźni, uważając je za klucz do rozwiązania nurtujących ich problemów.

Są osoby, który wierzą, że niektóre sny mają uniwersalne znaczenie i mogą być proroctwem, stąd popularność licznych senników, dających ogólną interpretację pojawiających się w nocnych marzeniach symboli. Jednym z najbardziej popularnych snów jest ten o zębach. Wielu ludzi się go obawia, bo jeśli wierzyć sennikom – niesie za sobą złe wiadomości.

d46jxe0

Co oznacza sen o zębach?

Już w starożytności sen o zębach interpretowano negatywnie. Grecy uważali, że zwiastuje nieszczęście, z kolei w kulturze chińskiej oznaczał kłamstwa i manipulacje. Być może sny o zębach odbierane były negatywnie przez złe skojarzenia z brutalnością ich leczenia przed rozwojem stomatologii, choć bolące zęby do dziś potrafią skutecznie uprzykrzyć życie.

W sennikach można znaleźć liczne interpretacje snów o zębach, podzielone na szczegółowe kategorie, jednak niestety większość z nich jest negatywna.

Sen o wypadających zębach

O ile wypadające zęby mogą oznaczać pozbycie się kłopotów, tak najczęściej interpretuje się je jako zapowiedź problemów zdrowotnych, straty materialnej lub osobistej. Tu dodatkowo niektóre z interpretacji sugerują, że najdotkliwsza strata może pojawić się, gdy we śnie wypadają przednie zęby, czyli tzw. "jedynki", co - podobnie jak wypadanie wszystkich zębów - może oznaczać stratę kogoś bliskiego lub chorobę.

d46jxe0

Podobnie senniki interpretują kwestie złamanego lub ukruszonego zęba, dodając dodatkowo - jak przy ruszającym się we śnie zębie - informację o tym, że sen jest ostrzeżeniem i informacją o konieczności zmiany, którą trzeba wprowadzić w życiu.

Kolor zębów we śnie ma znaczenie?

W sennikach można znaleźć także podział na kolor i stan śniących się zębów. Jeśli widzimy brudne i kruszące się – ponownie interpretacje idą w kierunku strat lub konieczności większego zadbania o zdrowie. Jeśli z kolei we śnie otaczają nas ludzie z białymi, zdrowymi zębami, można podejrzewać, że są to osoby o dobrych intencjach.

Podobne analizy pojawiają się przy okazji mycia zębów - z jednej strony może to sugerować, że w życiu pojawi się porządek, z drugiej - jeśli mimo mycia zęby wciąż pozostają brudne - może to oznaczać kolejne życiowe problemy.

Warto jednak pamiętać, że to tylko interpretacje i niekoniecznie sen o zębach musi oznaczać chorobę lub stratę. Można się wtedy przyjrzeć temu, co dzieje się w życiu i zastanowić się, dlaczego manifestuje się właśnie w ten sposób. Być może wyraża jakieś wewnętrzne lęki, nawet najprostszy, czyli klasyczny lęk przed dentystą, u którego wizyty zwykle nie należą do przyjemności.

d46jxe0

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Dlaczego niektórzy mają żółte zęby, a inni białe? Co zrobić, by mieć hollywoodzki uśmiech?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46jxe0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46jxe0
d46jxe0