Blisko ludziWypadające zęby to popularny sen. Wielu mówi, że to zły omen

Wypadające zęby to popularny sen. Wielu mówi, że to zły omen

Wypadające zęby to popularny sen
Wypadające zęby to popularny sen
Źródło zdjęć: © Pexels
23.09.2022 18:36, aktualizacja: 23.09.2022 19:08

Zakłada się, że człowiek przesypia około jedną trzecią swojego życia. W tym czasie umysł wytwarza liczne obrazy, które określa się mianem snów. Te mogą być piękne i przyjemne, a mogą być koszmarami. Są jednak i takie, które od wieków budzą strach, ze względu na powtarzane od pokoleń interpretacje. Jednym z nich jest sen o wypadających zębach.

Sny to nocne wytwory ludzkiej wyobraźni, najczęściej są odzwierciedleniem tego, co dzieje się w czyimś życiu. I tak, gdy ktoś stresuje się trudnym egzaminem, może śnić np. o tym, że wchodzi na salę kompletnie nago lub nie rozumie ani jednego pytania.

Wiele osób nie pamięta swoich snów lub po przebudzeniu szybko o nich zapomina. Są jednak i tacy, którzy szczegółowo analizują nocne wytwory wyobraźni, uważając je za klucz do rozwiązania nurtujących ich problemów.

Są osoby, który wierzą, że niektóre sny mają uniwersalne znaczenie i mogą być proroctwem, stąd popularność licznych senników, dających ogólną interpretację pojawiających się w nocnych marzeniach symboli. Jednym z najbardziej popularnych snów jest ten o zębach. Wielu ludzi się go obawia, bo jeśli wierzyć sennikom – niesie za sobą złe wiadomości.

Co oznacza sen o zębach?

Już w starożytności sen o zębach interpretowano negatywnie. Grecy uważali, że zwiastuje nieszczęście, z kolei w kulturze chińskiej oznaczał kłamstwa i manipulacje. Być może sny o zębach odbierane były negatywnie przez złe skojarzenia z brutalnością ich leczenia przed rozwojem stomatologii, choć bolące zęby do dziś potrafią skutecznie uprzykrzyć życie.

W sennikach można znaleźć liczne interpretacje snów o zębach, podzielone na szczegółowe kategorie, jednak niestety większość z nich jest negatywna.

Sen o wypadających zębach

O ile wypadające zęby mogą oznaczać pozbycie się kłopotów, tak najczęściej interpretuje się je jako zapowiedź problemów zdrowotnych, straty materialnej lub osobistej. Tu dodatkowo niektóre z interpretacji sugerują, że najdotkliwsza strata może pojawić się, gdy we śnie wypadają przednie zęby, czyli tzw. "jedynki", co - podobnie jak wypadanie wszystkich zębów - może oznaczać stratę kogoś bliskiego lub chorobę.

Podobnie senniki interpretują kwestie złamanego lub ukruszonego zęba, dodając dodatkowo - jak przy ruszającym się we śnie zębie - informację o tym, że sen jest ostrzeżeniem i informacją o konieczności zmiany, którą trzeba wprowadzić w życiu.

Kolor zębów we śnie ma znaczenie?

W sennikach można znaleźć także podział na kolor i stan śniących się zębów. Jeśli widzimy brudne i kruszące się – ponownie interpretacje idą w kierunku strat lub konieczności większego zadbania o zdrowie. Jeśli z kolei we śnie otaczają nas ludzie z białymi, zdrowymi zębami, można podejrzewać, że są to osoby o dobrych intencjach.

Podobne analizy pojawiają się przy okazji mycia zębów - z jednej strony może to sugerować, że w życiu pojawi się porządek, z drugiej - jeśli mimo mycia zęby wciąż pozostają brudne - może to oznaczać kolejne życiowe problemy.

Warto jednak pamiętać, że to tylko interpretacje i niekoniecznie sen o zębach musi oznaczać chorobę lub stratę. Można się wtedy przyjrzeć temu, co dzieje się w życiu i zastanowić się, dlaczego manifestuje się właśnie w ten sposób. Być może wyraża jakieś wewnętrzne lęki, nawet najprostszy, czyli klasyczny lęk przed dentystą, u którego wizyty zwykle nie należą do przyjemności.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także