Trwa ładowanie...
26-11-2015 12:20

Wypisywała bezdomnym darmowe recepty. Jak potoczyły się losy doktor Janosikowej?

Wystawiła ponad 2 tysiące w pełni refundowanych recept na inwalidów wojennych.

Share
d5st2fe

On były alkoholik, ona znana jako doktor Janosikowa od lat wspólnie pomagają potrzebującym ludziom. Doktor Ilona Rosiek-Konieczna to emerytowana lekarka, która zasłynęła w 1999 roku jako doktor Janosikowa. Podczas kontroli jej prywatnego kabinetu lekarskiego okazało się, że wystawiła ponad 2 tysiące w pełni refundowanych recept na inwalidów wojennych. Leki trafiały do bezdomnych i ubogich, których od lat leczyła za darmo. Zgłaszało się do niej coraz więcej ludzi, których nie było stać na leki. W końcu zaczęła wypisać recepty na członków swojej rodziny.

Kobieta została oskarżona o wyłudzenie nawet 101 tys. złotych. Swoje zachowanie tłumaczyła prawem boskim, które nakazuje pomoc najuboższym. Ze względu na znikomą szkodliwość społeczną sąd umorzył sprawę. Kilka lat temu wraz z mężem założyli Stowarzyszenie Dobroczynne Betlejem, które pomaga osobom ubogim zarówno materialnie jak duchowo.

Teraz para wydała książkę „Poławiacze PRL. Historia Jurka Koniecznego i Doktor Janosikowej”, w której opisują życie na ulicy, walkę z nędzą oraz ludzi, których spotkali na swojej drodze.

d5st2fe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5st2fe
d5st2fe