Unikaj takiej bielizny. Może ci zaszkodzić
Wiele z nas, wybierając bieliznę, zwraca uwagę m.in. na jej wygląd oraz komfort. Niesamowicie ważne jest to, z jakich materiałów została wykonana. Nie każda tkanina jest dobra dla naszego zdrowia.
Na rynku dostępne są różne rodzaje bielizny, w tym te z jonami srebra, które mają mieć właściwości antybakteryjne. Jednak, jak podaje serwis kobieta.gazeta.pl, powołując się na specjalistów, mogą one niszczyć zdrowe bakterie, takie jak lactobacillus, co zwiększa ryzyko infekcji.
Zobacz też: Potężnie działa na mężczyzn? Seksuolog wyjaśnia
Popularna bielizna nieodpowiednia dla zdrowia?
Bielizna, mająca bezpośredni kontakt z narządami intymnymi, wymaga codziennej zmiany i starannej higieny. Infekcje grzybicze mogą mieć poważne skutki zdrowotne dla kobiet, dlatego zaleca się pranie bielizny osobno z innymi ubraniami, a do tego w wysokich temperaturach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Gilon: "Bielizna zawsze jest, ale trochę ciała można pokazać, co udowodniłam w Cannes"
Bielizna antybakteryjna, szczególnie z jonami srebra, może pomóc w eliminacji bakterii, choć nie jest zalecana do codziennego noszenia.
Katarzyna Siuzdak z Polskiej Akademii Nauk ostrzega na Instagramie przed nanosrebrem w majtkach menstruacyjnych, które może gromadzić się w tkankach i przenikać do krwiobiegu, powodując zmiany patologiczne.
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, na którą powołuje się "The Guardian", zaznacza, że bielizna z jonami srebra może przyczynić się do niszczenia zdrowych bakterii, takich jak lactobacillus, których zadaniem jest ochrona przed infekcjami. Im mniej wspomnianych zdrowych bakterii, tym większe ryzyko zakażeń bakteryjnych, a nawet być przyczyną pojawienia się powikłań ciążowych.
Nie noś stringów
Wielu lekarzy odradza także noszenie stringów. Dlaczego? Wyjaśniła to w instagramowym poście ginekolożka Agnieszka Nalewczyńska.
"Dlaczego nie nosimy stringów? Okolica odbytu, analna - co tam jest? Tam są bakterie. Jak mamy taki cieniutki paseczek, spocimy się – co jest normalne – i bakterie na tym cieniutkim paseczku jak po autostradzie sobie biegną do góry, do okolicy pochwy, do okolicy cewki" - wyjaśnia.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.