Blisko ludziWyreżyserowane samobójstwo dziewczynki w barwach Ukrainy na pokazie mody

Wyreżyserowane samobójstwo dziewczynki w barwach Ukrainy na pokazie mody

Wyreżyserowane samobójstwo dziewczynki w barwach Ukrainy na pokazie mody
Źródło zdjęć: © 123RF
Katarzyna Gruszczyńska
20.08.2014 12:09, aktualizacja: 20.08.2014 13:47

Ukraina kieruje broń w stronę Ameryki i Rosji, a później próbuje popełnić samobójstwo. Taką metaforą posłużyła się rosyjska propaganda, wykorzystując do tego celu dzieci.

Ukraina kieruje broń w stronę Ameryki i Rosji, a później próbuje popełnić samobójstwo. Taką metaforą posłużyła się rosyjska propaganda, wykorzystując do tego celu dzieci. W Moskwie odbył się pokaz mody z udziałem małych dziewczynek. Miały na sobie stroje nawiązujące do flag narodowych. Pojawiła się kilkuletnia Ameryka, Rosja oraz Ukraina. Nie byłoby w tym niczego szokującego, gdyby nie scenariusz, który dla nich przygotowano.

Rosyjska propaganda nie zna granic. Sieć obiegło wideo (można je obejrzeć poniżej) - zapis pokazu mody. Wszystkie małoletnie gwiazdy maję w rękach pistolety - atrapy i celują z nich w stronę publiczności.

W tle słyszymy odgłos wystrzałów. Celuje Francja, w jej ślady idzie m.in. Wielka Brytania. W finale na podeście pojawia się śliczna dziewczynka w żółto-niebieskiej sukience, symbolizującej barwy ukraińskiej flagi. Jest skonsternowana, najpierw próbuje strzelić do Rosji, a później do Stanów Zjednoczonych. Nagle muzyka milknie, a ona przykłada pistolet do skroni.

Rezygnuje jednak z samobójstwa. Na podeście pojawiają się dziewczynki w strojach aniołów, z białymi skrzydłami. Odbierają broń każdej uczestniczce pokazu. Rosja, Ameryka i Ukraina podają sobie ręce i oddalają się tanecznym krokiem.
Widzowie tego wydarzenia biją brawa, a maluchy dostają kwiaty.

(kg)/(mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY: