Trwa ładowanie...

"Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Widzisz go?" Nieznana strona księżnej Diany

Zazwyczaj dzwoniła w środku nocy, wyrywając Camillę ze snu. - Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Jest już w twoim ogrodzie. Widzisz go? - pytała księżna Diana. Najnowsza książka biografki brytyjskiej rodziny królewskiej, Penny Junor, odsłania nieznaną stronę osobowości księżnej Diany.

Share
"Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Widzisz go?" Nieznana strona księżnej Diany
Źródło: ONS.pl
d4ccli9

Książka "Księżna - nieopowiedziana historia", poświęcona obecnej żonie księcia Karola, została wydana z okazji zbliżających się 70. urodzin księżnej. Autorka rzuca w niej nowe światło na nieudane pod wieloma względami małżeństwo "królowej ludzkich serc". Z biografii dowiadujemy się między innymi, że Diana była chorobliwie zazdrosna o kochankę męża.

Diana i Karol poznali się w 1980 roku, rok później byli już małżeństwem. Camilla, dawna przyjaciółka Karola, pojawiła się w życiu pary pięć lat później. Na początku miała ich łączyć przyjaźń, ale nie minęło wiele czasu, kiedy zaczęły pojawiać się plotki o ich romansie. Okrężną drogą, w końcu dotarły również do coraz bardziej zagubionej na brytyjskim dworze księżnej Diany.

d4ccli9

Do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak duże wrażenie na Dianie zrobiła wiadomość o niewierności męża. Choć sama miała już wówczas romans, zaczęła być zazdrosna o Camillę i uważała ją za swoją rywalkę. Potrafiła dzwonić do niej w środku nocy. Powtarzała, że ktoś ją w końcu zabije. Starała się, by Camilla czuła strach, a tak naprawdę ona sama nie mogła wyzwolić się z obezwładniającego poczucia zagrożenia.

Księżna Diana, jakiej jej nie znacie

Autorka poświęca wiele miejsca problemom psychicznym księżnej Diany, które z każdym rokiem się nasilały. Nie chodzi tylko o bulimię i myśli samobójcze. Wspomina o tym, że Diana zostawiała przyjaciołom i członkom rodziny liściki, w których oskarżała ich o zdradę. Bardzo bała się nielojalności wobec siebie, a jej lęk w końcu przerodził się w obsesję.

Księżna w końcu doprowadziła do konfrontacji z kochanką męża. Na przyjęciu wydanym przez lady Annabel Goldsmith w Richmond Diana podeszła prosto do niej i powiedziała głośno: "Chciałabym, żebyś wiedziała, że zdaję sobie sprawę z tego, co łączy ciebie i Karola. Nie urodziłam się wczoraj". Camilla była wściekła za tę publiczną scenę.

d4ccli9

Kiedy Karol przyznał się do romansu z Camillą, jej mąż natychmiast wystąpił o rozwód, a po jakimś czasie przyznał, że on również zdawał sobie sprawę z tego, co się dzieje. Rozwód między Dianą a Karolem został sfinalizowany w 1996 roku, rok przed śmiercią Diany w wypadku samochodowym. Karol i Camilla, którzy pobrali się po kilku latach, są małżeństwem do dziś.

d4ccli9

Podziel się opinią

Share
d4ccli9
d4ccli9