Gwiazdy"Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Widzisz go?" Nieznana strona księżnej Diany

"Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Widzisz go?" Nieznana strona księżnej Diany

"Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Widzisz go?" Nieznana strona księżnej Diany
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Lidia Pustelnik
27.06.2017 13:44, aktualizacja: 27.06.2017 16:23

Zazwyczaj dzwoniła w środku nocy, wyrywając Camillę ze snu. - Wysłałam kogoś, żeby cię zabił. Jest już w twoim ogrodzie. Widzisz go? - pytała księżna Diana. Najnowsza książka biografki brytyjskiej rodziny królewskiej, Penny Junor, odsłania nieznaną stronę osobowości księżnej Diany.

Książka "Księżna - nieopowiedziana historia", poświęcona obecnej żonie księcia Karola, została wydana z okazji zbliżających się 70. urodzin księżnej. Autorka rzuca w niej nowe światło na nieudane pod wieloma względami małżeństwo "królowej ludzkich serc". Z biografii dowiadujemy się między innymi, że Diana była chorobliwie zazdrosna o kochankę męża.

Diana i Karol poznali się w 1980 roku, rok później byli już małżeństwem. Camilla, dawna przyjaciółka Karola, pojawiła się w życiu pary pięć lat później. Na początku miała ich łączyć przyjaźń, ale nie minęło wiele czasu, kiedy zaczęły pojawiać się plotki o ich romansie. Okrężną drogą, w końcu dotarły również do coraz bardziej zagubionej na brytyjskim dworze księżnej Diany.

Do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak duże wrażenie na Dianie zrobiła wiadomość o niewierności męża. Choć sama miała już wówczas romans, zaczęła być zazdrosna o Camillę i uważała ją za swoją rywalkę. Potrafiła dzwonić do niej w środku nocy. Powtarzała, że ktoś ją w końcu zabije. Starała się, by Camilla czuła strach, a tak naprawdę ona sama nie mogła wyzwolić się z obezwładniającego poczucia zagrożenia.

Autorka poświęca wiele miejsca problemom psychicznym księżnej Diany, które z każdym rokiem się nasilały. Nie chodzi tylko o bulimię i myśli samobójcze. Wspomina o tym, że Diana zostawiała przyjaciołom i członkom rodziny liściki, w których oskarżała ich o zdradę. Bardzo bała się nielojalności wobec siebie, a jej lęk w końcu przerodził się w obsesję.

Księżna w końcu doprowadziła do konfrontacji z kochanką męża. Na przyjęciu wydanym przez lady Annabel Goldsmith w Richmond Diana podeszła prosto do niej i powiedziała głośno: "Chciałabym, żebyś wiedziała, że zdaję sobie sprawę z tego, co łączy ciebie i Karola. Nie urodziłam się wczoraj". Camilla była wściekła za tę publiczną scenę.

Kiedy Karol przyznał się do romansu z Camillą, jej mąż natychmiast wystąpił o rozwód, a po jakimś czasie przyznał, że on również zdawał sobie sprawę z tego, co się dzieje. Rozwód między Dianą a Karolem został sfinalizowany w 1996 roku, rok przed śmiercią Diany w wypadku samochodowym. Karol i Camilla, którzy pobrali się po kilku latach, są małżeństwem do dziś.