Blisko ludziWyśmiewa Strajk Kobiet. "Panowie, nie zapładniamy"

Wyśmiewa Strajk Kobiet. "Panowie, nie zapładniamy"

Jan Pietrzak skomentował Strajk Kobiet
Jan Pietrzak skomentował Strajk Kobiet
Źródło zdjęć: © AKPA

28.01.2021 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiadomość o opublikowaniu wyroku TK w sprawie aborcji zelektryzowała Polskę. Strajk Kobiet momentalnie zapowiedział protesty, a w sieci zaroiło się od opinii na temat prawa dotyczącego usunięcia ciąży. Głos w dyskusji zabrał także satyryk Jan Pietrzak. W TVP wyśmiał Martę Lempart oraz ruch, któremu przewodniczy.

Jan Pietrzak jest znany ze swoich konserwatywnych poglądów. Satyryk zdecydowanie opowiada się za zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego. Swoim przekonaniom dał upust w programie "Jedziemy" TVP Info, gdzie bardzo krytycznie odniósł się i do Strajku Kobiet, i do jego liderki - Marty Lempart. - Przecież ona szuka wyłącznie pretekstów. Tym razem jest to walka z Trybunałem Konstytucyjnym, ale każdy pretekst jest dobry. Ona jest nastawiona na agresje, na walkę, na krzyki, na brzydkie wyrazy - mówił o działaczce.

- Robienie jakiejś wielkiej demonstracji jest nieporozumieniem, aktem złej woli. Żeby jątrzyć, żeby denerwować, żeby wyprowadzać ludzi na ulicę, bo jest epidemia, a może ktoś się zarazi. Pani Lempart bezpośrednio zwraca się, żeby ślady na mieście zostały po tym przejściu. Wzywa do rozruchów, wzywa do zadymy – kontynuował Pietrzak, którego zdaniem Marta Lempart "służy innej sprawie", a cel jej działań bynajmniej nie dotyczy polskich rodzin. - Jej chodzi o popisanie się przed jakimiś sponsorami jaką jest waleczną istotą – stwierdził.

Pietrzak zaproponował kontrmanifestację "Panowie, nie zapładniamy", która skutecznie - według satyryka - powstrzymałaby falę protestów. I choć Pietrzak podkreślił, że jego wypowiedź ma charakter ironiczny, to zna mężczyzn, którzy chętnie uczestniczyliby w takim wydarzeniu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (158)
Zobacz także